Finanse

Chcę Cię wkurzyć i wiem, że mi się to uda!

0

Nie masz pojęcia o swoich finansach osobistych! Wiem, że jesteś zielona w tych sprawach, chociaż masz konto w banku, kartę do tego konta, dostajesz co miesiąc przelew z wynagrodzeniem, wydajesz rozsądnie, oszczędzasz co nieco! Great! Ale to ciągle nie jest to co powinno.


Moja historia z finansami rozpoczęła się w burzliwych okolicznościach. Przyszedł taki dzień, kiedy powiedziałam mężowi „My way or highway”, czytaj: albo prostujesz swoje życie pozamałżeńskie, albo spadaj! Tak czy inaczej, stanęłam tego dnia przed wizją absolutnej niezależności finansowej. Koniec z łączonymi przychodami, zarządzaniem finansami przez męża, nieznaną przyszłością, właśnie tą finansową.

Dzisiaj łatwo mi o tym mówić, ale wtedy to był koszmar. Najgorsze w całej tej sytuacji było to, że nie jestem prostą dziewczyną z podstawowym wykształceniem. Mam na koncie świetną karierę zawodową, dobre przychody, uniwersyteckie wykształcenie, światowe poglądy i studia doktoranckie na SGH. Nie wiedziałam wtedy nic o finansach osobistych. Nic, kompletnie nic.

Edukacja szkolna, czy nawet akademicka ni jak się ma do życia, czego byłam najlepszym, a może właśnie najgorszym przykładem.

You may also like
Pierwsze urodziny Kobiety i Pieniądze!
Talk Show „Kobiety Rozmawiają o Pieniądzach” z udziałem Gwiazd 🔥Premiera 1 sezonu

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage