Finanse

10 kroków edukacji finansowej dla kobiet

0

Moje drogie zaczynamy cykl 10 kroków edukacji finansowej. Pokażę Wam, jak podejść do tematu swoich finansów. Jak ogarnąć chaos, jak zarządzić tematem i w końcu jak pomnażać kapitał. Jak będzie? Same zobaczycie.


Na pierwszy ogień idzie analiza sytuacji. To ważne, aby wiedzieć na czym się stoi. Zaczniemy od analizy Twojego majątku. Nauczysz się czym się różni majątek netto od brutto i co to w ogóle oznacza. Poza tym dlaczego należy wiedzieć, jaki ma się majątek, a szczególnie netto czy brutto.

Zajmiemy się też arcyważnym zagadnieniem – WYDATKAMI. Kontrola wydatków jest piętą Achillesa nie tylko kobiet, ale całej ludzkiej populacji. Musisz wiedzieć co, jak i dlaczego wychodzi z Twojej kieszeni. Konieczna jest znajomość struktury własnych wydatków tu i teraz oraz przy planowaniu i budżetowaniu. Komu ja to mówię? Przecież w pracy robisz to na co dzień, prawda? A w domu jak jest? Też tak dobrze?

Przy tej okazji podpowiem, jak załatać dziury w wannie, żeby woda nie wylewała się na marne. Ale obiecuję, że nie będę się specjalnie rozwodziła nad oszczędzaniem. Nie to mnie interesuje. Ja myślę o dolewaniu wody do wanny, zarabianiu, pomnażaniu, a nie ograniczaniu. Robert Kiyosaki w jednej ze swoich książek napisał coś w stylu „Biedne i oszczędne życie przygnębia”. Ty pewnie też wolisz cieszyć się życiem niż zamartwiać?

Zarządzanie to domena kobiet. Jesteśmy w tym świetne. Nie znam lepszych zarządzających od kobiet. Zaplanowane, wdrożone, na czas, a nawet przed czasem. Kluczem do sukcesu w zarządzaniu pieniędzmi jest prosta metodologia i konsekwencja.

Przetestowałam wiele konceptów. Pierwszy najbardziej intuicyjny skończył się tym, że zarabiałam coraz więcej i ciągle brakowało. Niby coś przybywało, a ja ciągle miałam wrażenie, że nie mam pieniędzy. Magiczne sformułowanie „rozeszły się”. Trwało to długo, niestety. Od kilku lat stosuję metodę Harva Ekera, którą poznałam z jego książki. Potem dowiedziałam się więcej na szkoleniu, aż w końcu mój utalentowany mąż dopracował ją w szczegółach i zaadoptował do polskich warunków. Podzielę się nią z Wami. Jest trochę zwariowana, ale skuteczna.

Przy kroku szóstym zwrócę Twoją uwagę na sposoby generowania dodatkowych źródeł pieniędzy. To moja ulubiona część. Najbardziej kreatywna i pełna energii. Uwielbiam nowe pomysły na biznesy. Kocham ten dreszczyk emocji, gdy pomysł zaskakuje i zaczyna zarabiać.

3

Dalej czeka Cię nauka inwestowania. Pokażę Ci podstawy. Nie znajdziesz tutaj kompendium wiedzy i złotych metod. Takie rzeczy nie istnieją. Jeśli się zaangażujesz, to podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami, a są na pewno największe w dziedzinie nieruchomości i biznesu.
5
Trudne? Zaskoczyłam Cię? Na pewno nie. Na pewno znasz to wszystko. Wspólnie poukładamy i oswoimy tą wiedzę. A dalej, będziemy wspólnie uczyć się i wspierać w codziennej realizacji.

Po co to wszystko? 
Żeby być mądrą, a nie głupią.
Żeby być bogatą, a nie biedną.
Żeby być szczęśliwą, a nie nieszczęśliwą.
Żeby mieć wszystko w d…
Żeby być WOLNĄ!

You may also like
Black Friday
TAK dla kieszonkowego!

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage