Dzieci i Finanse Finanse

Skarbonka

Dobrze wiecie, że edukacja finansowa dla dzieci jest dla mnie równie ważna co dla kobiet. Uważam, że należy dzieci uczyć już od najmłodszych lat o pieniądzach i o finansach, aby w wieku 20 lat wiedziały już o co chodzi, a przy najmniej miały jako takie pojęcie o życiu w tym wymiarze.

Moja przygoda z Polskim Radiem i Radio Dla Dzieci nabiera rumieńców. Co tydzień nagrywam z redaktorem Mariuszem Gzylem nowe odcinki na kolejne tygodnie i powiem Wam, że… mówienie „o tych rzeczach” do dzieci jest cholernie trudne.

Na stronie Radia Dla Dzieci znajdziecie nagrania dotychczasowych audycji od 16 maja 2016. Nagrania są przyjazne, bo treściwe i bez muzyki. Z Mariuszem wyjaśniamy jak pozyskać kieszonkowe i co dalej z nim zrobić. Dlaczego należy mieć trzy świnki skarbonki zamiast jednej. Co zrobić z nadwyżką pieniędzy po komunii. Co to są inwestycje i dlaczego sklepiki szkolne prowadzone przez dzieci są super!

Przekonałam Mariusza do tego, aby pominąć w naszych rozmowach historię pieniądza i nudne definicje, a mówić do dzieci ich językiem i w kontekście czasowo – sytuacyjnym, w którym aktualnie się znajdują. Mam ogromną nadzieję, że takie podejście się sprawdzi i będzie dla dzieci użyteczne.

Cieszcie się tą wiedzą! Odtwarzajcie swoim dzieciom i piszcie jakie tematy Waszym zdaniem warto poruszyć.

Tutaj znajdziecie nagrania wszystkich dotychczasowych i przyszłych odcinków!

You may also like
Pierwsze urodziny Kobiety i Pieniądze!
Dzieci i budżet domowy?

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage