Finanse Rozwój osobisty

Wolność finansowa

Uwielbiam podróżować ze swoimi znajomymi z Facebooka. Gdy oglądam ich zdjęcia, to czuję się jakbym była razem z nimi w Grecji czy w Chorwacji, a czasami jeszcze dalej. Martwią mnie natomiast opisy do tych zdjęć, bo znajomi liczą, że uśmiech, naładowane baterie przez tydzień urlopu i w ogóle cały ten cudowny czas, wystarczą na cały rok. I tak do kolejnych wakacji. Czy to jest w ogóle możliwe? A co jeśli nie wystarczy?

„Efektem realizacji moich celów finansowych jest wolność, która ma wiele wymiarów. Jednym z nich jest sytuacja, że mam wolne za każdym razem, gdy mi się tylko zamarzy i nie wpływa to negatywnie na moje dochody!”

A jak wyglądałoby życie, gdybyśmy mogli wziąć wolne zawsze kiedy tego chcemy, albo potrzebujemy? Czy takie życie jest w ogóle osiągalne? Jak pokazuje właśnie samo życie, to jest możliwe! To jest osiągalne! I najlepsze jest to, że nie trzeba się wcale bogato urodzić lub wyjść stosownie za mąż. Nie jest to tylko kwestia szczęścia lub przypadku. Za wszystkim stoimy MY i nasze działanie!

Regularnie zarzuca mi się, że moje porady są tylko dla tych dobrze zarabiających. Ciągle słyszę, że ciężko jest związać koniec z końcem. Wymówki, usprawiedliwienia, psioczenie i marudzenie. A ja z uporem odpowiadam, że wszystko jest możliwe, a szczególnie to, że masz wpływ na swoje życie. Jeśli nie ma w Twoim mieście pracy, to załóż firmę, albo wyjedź do innego miasta. Jeśli nie możesz sobie poradzić z długami, to zaciśnij pasa, zminimalizuj wydatki i znajdź nowe źródła dochodów. Jak masz nadwagę, to wprowadź MŻ i zacznij ćwiczyć. Jeśli chcesz mówić po angielsku, to zacznij się uczyć po 5 słówek dziennie. Na każdą zmianę jest sposób i jak mówią panie od fitnessu, samo się nie zrobi. I z pieniędzmi jest tak samo.

No to jak to zrobić? Jak osiągnąć wolność finansową, dzięki której będę mogła mieć wolne zawsze, kiedy tylko zapragnę?

Znamy się już trochę, więc pewnie wiesz, że kluczem do sukcesu są aktywa. Dla przypomnienia: aktywa wkładają pieniądze do Twojej kieszeni. Mogą to być nieruchomości na najem, firmy własne lub obce, papiery wartościowe lub surowce. Twoim zadaniem jest w pierwszej kolejności odłożyć trochę pieniędzy (kapitału), aby je właśnie zainwestować i zbudować aktywa. Do budowy aktywów możesz wykorzystywać zewnętrzne finansowanie, dzięki czemu możesz przyspieszyć proces. Twoje aktywa muszą zacząć jak najszybciej generować przychody najlepiej w miesięcznym cyklu, wszystko po to, aby zmniejszały Twoje koszty utrzymania. Jeśli dochód z aktywów pokryje wszystkie Twoje miesięczne koszty utrzymania – jesteś wolna! Proste prawda? Cała ta magiczna formuła zajęła mi dosłownie kilka linijek tekstu. To dlaczego większość z nas pracuje dla pieniędzy? Dlaczego większość z nas ma na szyi pętlę złych zobowiązań finansowych? Dlaczego większość z nas tak nie robi?

Dzieje się tak dlatego, że nawet jeśli wiesz co trzeba zrobić, to i tak nic z tym nie robisz. Chcesz być piękna i smukła, ale jakoś do tej pory nie wstałaś z kanapy, żeby poćwiczyć z trenerką na YouTubie we własnym domu. Możesz, ale z tego nie korzystasz. Możesz wziąć udział w kursie, jaki w wakacje prowadzę właśnie na temat finansów osobistych i dochodzenia do wolności i niezależności za śmieszne pieniądze. I co słyszę? Urlop! 🙂 Zgoda, ten jedyny w roku urlop jest na wagę złota, ale ja mogę Cię nauczyć jak go mieć co najmniej 5 razy w roku! Czasami się dziwię, czasami się smucę, czasami się śmieję z tego. Widocznie musisz zapłacić kilka razy więcej, żeby docenić daną szansę i możliwości. Skoro tak wolisz, zgoda 🙂

Sprawdź jesienne kursy!

Dowiedz się więcej na temat wolności finansowej i inwestowania z książki „Kobieta i Pieniądze”!

 

You may also like
Najtrudniejszy… pierwszy krok!
Doskonalimy się dzięki WYZWANIOM Kobiety i Pieniądze A.D. 2019

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage