Finanse

Bo MAMA jest tylko jedna!

Bez niej mój świat byłby przerażający. Z nią wszystko jest prostsze i lepsze. MAMA. 26 maja to jedno z najważniejszych świąt w całym roku. Wiem, że się ze mną zgodzisz!

W swojej pierwszej książce „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet” napisałam o mojej mamie łącznie może z cztery zdania:

  • „Mama zarządzała domowym budżetem.”
  • „Mama zawsze szukała dodatkowych źródeł pieniędzy, bo utrzymanie dużej rodziny to było rzeczywiste wyzwanie.”
  • „Zawsze podobała mi się przedsiębiorczość i determinacja mojej mamy, szczególnie teraz, gdy jestem już kobietą z własnymi doświadczeniami. Żałuję, że mama nie rozwinęła się w biznesie, bo wiem, że ma umysł milionerki.”

Trochę mi „łyso”, że tak mało o niej mówię, tak mało ją doceniam. Dostałam od niej miłość, uwagę, troskę i siłę. Z perspektywy dziecka, to oczywiste. Z perspektywy dorosłego, to… wcale nie musiało się zdarzyć. Tym bardziej, dziękuję za wspaniałe dzieciństwo!

Wiem, że mama śledzi moje poczynania w Internecie. W takim razie, zobaczymy czy jest tak dobra, jak Google i znajdzie to co teraz tutaj napiszę. A zatem: 

Mamo, jesteś najwspanialszą kobietą na świecie! Kocham Cię!

Dzisiaj ja też jestem mamą i dobrze mi z tym!

Jestem mamą dwójki urwisów: Maksa i Hani. Tak, czasami mam dość. Tak, czasami mam ochotę uciec. Dzieci kłócą się, są nieznośne, ale bez nich mój świat byłby gorszy. Podczas kazania w czasie mojego ślubu kościelnego usłyszałam, że dzieci są nam dane w depozyt. Dla mnie oznacza to, że mam zaledwie 18 lat na ich wychowanie, ale też nacieszenie się tym okresem w życiu. Ostatnio przeczytałam gdzieś, że w okresie szkolnym spędzamy ze swoimi rodzicami aż 93% całego, wspólnego i danego nam razem czasu. Daje do myślenia, prawda?

Uwielbiam takie mamy, które wspierają swoje córki!

Wspierają – to słowo klucz. Gdy byłam młodszą kobietą, wręcz nienawidziłam, gdy nieproszona mama mówiła mi co mam robić. Wiadomo – troska, rady. I właśnie wtedy na jednym ze szkoleń, jedna z pań podzieliła się wskazówką, jaką otrzymała od swojej nastoletniej córki. „Mamo, gdy przyjdę do Ciebie, albo zadzwonię, zanim zacznę mówić, Ty zapytaj mnie najpierw, czy chcę otrzymać od Ciebie radę czy po po prostu chcę się wygadać”. Jakie to proste i wspaniałe! Bierzcie drogie mamy i stosujcie!

Zdarzyło się już kilka razy, że na moich szkoleniach pojawiły się mamy z córkami. Najlepiej pamiętam Elę, która na kolejną edycję szkolenia przyjechała ze swoją córką Kasią. Potem spotkałyśmy się na konferencji i znowu były razem. Tym razem przyjechały z Krakowa do Warszawy. Gdy to wspominam, myślę sobie, jaka ta Ela to wspaniała kobieta, wspaniała matka! Nie ględzi dziecku nad głową, nie jęczy, nie narzeka, tylko… daje wędkę. A do tego jest wspaniałym przykładem. Budujące!

Doceń swoją mamę!

Choć w ten jeden dzień w roku zrób coś więcej niż tylko telefon do mamy z życzeniami. Zaplanuj wspólny czas. Kup kwiaty, zabierz ją do kosmetyczki albo na koncert. Pogadajcie, pogapcie się w niebo. Zróbcie to co zawsze kochałyście razem robić. A jeśli nie masz czasu, ani pieniędzy, to po prostu przytul ją najmocniej jak potrafisz! Nie młodniejemy. Może nie być kolejnego razu. Po prostu nie odkładaj tego na później.

Doceń siebie, jako mamę!

Kupią te kwiatki? Dadzą laurkę? Zrobią sobie sami śniadanie? Wiadomo, może być różnie. Dlatego sama spraw sobie przyjemność z okazji Dnia Matki. Co lubisz, co kochasz, co sprawi ci frajdę?! A jeśli znajdziesz w sobie trochę więcej odwagi i uwierzysz w to, że rodzina nie umrze jeden dzień bez obiadu,… zaszalej!

Doceń inne mamy!

Widzisz, że Twoja siostra lub przyjaciółka ledwo zipie. Pomyśl też o niej i nie tłumacz się, że to jej mąż i dzieci powinni coś przygotować! A co, jeśli się nie doczeka? Może wspólne wyjście „mamusiek”, to dobry pomysł? Wiesz, są takie amerykańskie komedie w stylu „szalone mamuśki”. Jak zapomniałaś co to znaczy dobrze się bawić, zacznijcie „wolne” właśnie od takiego filmu. Dobry pomysł?!

Dzień Wszystkich Super Matek

Z okazji Dnia Wszystkich Super MATEK mam dla Was aż 50% zniżki na udział w szkoleniu „Kobieta i Pieniądze” w Katowicach (26 maja) i w Gdańsku (9 czerwca) oraz na wszystkie moje e-książki do 20 maja 2018! Kod: SUPERMAMA

Możesz spożytkować tę okazję np. zabierając mamę na szkolenie (wtedy macie 2 bilety w cenie 1). Pomyśl, to również super opcja dla przyjaciółki, która potrzebuje wsparcia w sprawach finansowych. Połączycie przyjemne z pożytecznym. Szkolenie to wiedza, ale też super zabawa i porządna dawka pozytywnej energii!

ZAPISY na szkolenie w KATOWICACH
ZAPISY na szkolenie w GDAŃSKU
Książki ✅

P.S. Mama znalazła! Zajęło jej to tylko 6 godzin! Jest najlepsza na świecie!

You may also like
Podsumowanie 2019 i plany na 2020 rok!
Najtrudniejszy… pierwszy krok!

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage