Klub Kobiety i Pieniądze

1 urodziny Klubów Kobiety i Pieniądze!

Co to był za rok! Dokładnie rok temu odbyły się pierwsze spotkania Klubów Kobiety i Pieniądze. Jak zawsze początki są skromne, ale dzięki zapałowi i zaangażowaniu wspaniałych Ambasadorek wszystko stało się możliwe. Przeczytaj podsumowanie rocznej działaności edukacyjnych Klubów Kobiety i Pieniądze!

Kluby Kobiety i Pieniądze zostały zapoczątkowane przez Dominikę Nawrocką, autorkę książek, inwestorkę, przedsiębiorcę, trenerkę, założycielkę organizacji edukacyjnej „Kobieta i Pieniądze”. Zgodnie ze swoimi założeniami organizacja Kobieta i Pieniądze poprzez Kluby Kobieta i Pieniądze realizuje misję edukacji finansowej kobiet, kładąc nacisk w szczególności na przekazywanie wiedzy z zakresu planowania i zarządzania budżetem domowym, możliwości zwiększania dochodów, pomnażanie majątku poprzez inwestowanie.

Rezultatem funkcjonowania klubów jest zwiększanie kompetencji finansowej oraz zapotrzebowania na wiedzę, zwiększania świadomości zagrożeń wynikających z obecnych uwarunkowań społeczno-gospodarczych i podejmowania odpowiednich kroków zaradczych oraz prowadzenie do niezależności finansowej kobiet.

Pierwszy rok działalności klubów to doskonała okazja, aby zaprezentować statystyki oraz pochwalić się sukcesami

Inauguracja spotkań klubowych miała miejsce w czerwcu 2017 roku. Zaczynałyśmy od zajęć edukacyjnych w 4 miastach. Dziś Kobieta i Pieniądze działa w 12 województwach (pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, opolskie, dolnośląskie, śląskie, łódzkie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie, mazowieckie) – 18 miast ma już swoje kluby.  Kilka następnych jest w fazie przygotowań. Naszym celem jest zaistnienie w pozostałych regionach (świętokrzyskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim) oraz intensyfikacja działań, które pozwolą na stworzenie sieci klubów w jak największej liczbie miast, aby dotrzeć z wiedzą do jak największej liczby kobiet.

Do tej pory udział w spotkaniach wzięło ponad 560 kobiet!

Za duży sukces uznajemy regularne uczestnictwo pań w spotkaniach i ich zadowolenie z odbytych Klubów. Kobiety doceniają inicjatywę, otrzymujemy mnóstwo informacji zwrotnych, w których panie wyrażają swoje zadowolenie ze spotkań.

„Uważam, że spotkania na temat finansów, edukacja finansowa są bardzo potrzebne. Świetna inicjatywa, tak trzymać!” Jolanta

„Każde spotkanie pobudza do zastanowienia się nad istotnymi kwestiami w naszym życiu”. Nicola

Jednak to fakt, że kursantki wprowadzają w życie wiedzę, którą zdobywają, by poprawić jakość swojego życia jest dla nas najistotniejszy.

Działania Klubów Kobiety i Pieniądze odbijają się szerokim echem w mediach lokalnych (m.in. Radio Szczecin, Telewizja Orion  z Częstochowy) oraz ogólnopolskich (m.in. TVN 24, Pytanie na Śniadanie)

Nasza inicjatywa, by motywować kobiety do zadbania o swoje finanse spotyka się ze zrozumieniem i wsparciem ze strony stowarzyszeń, instytucji oraz samorządów. Organizacja jest otwarta na  współpracę z zaangażowanymi społecznie partnerami, którzy w pomogą w rozwinięciu tej ważnej lecz pomijanej dotychczas części edukacji, wesprą nasze działania w nagłaśnianiu istnienia Klubów i zachęcaniu kobiet do przychodzenia na spotkania.

Funkcjonowanie Klubów jest możliwe dzięki Ambasadorkom Kobiety i Pieniądze!

Są to kobiety, które zdecydowały się nie tylko na samorozwój z zakresu edukacji finansowej, ale również podejmują trud przekazywania wiedzy innym kobietom. Ambasadorki są odpowiedzialne za całą logistykę związaną z uruchomieniem klubu w swoim mieście oraz dystrybuowanie wiedzy wśród lokalnej społeczności kobiet.

„Pamiętam, jak Dominika zadzwoniła do mnie z propozycją zostania Ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze. Moja pierwsza myśl, to że pomyliła osoby.  Jak ja mogę uczyć kobiety o zarządzaniu swoimi finansami skoro sama słabo sobie radzę w tym temacie. Ale jako kto mówią, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Podjęłam się tego wyzwania i jestem bardzo zadowolona, że wtedy nie stchórzyłam. Po pierwsze poznałam wspaniałe kobiety, które dzieliły się swoimi historiami na temat finansów. Cudowne ambasadorki z innych miast, z którymi robimy co tydzień burzę mózgów i wymieniamy się doświadczeniami. Dzięki wielu szkoleniom i comiesięcznym spotkaniom sama nauczyłam się zarządzać swoimi pieniędzmi, kontroluję wydatki i prowadzę budżet domowy a wkrótce  planuję swoją pierwszą inwestycję – zakup mieszkania pod wynajem.” Magdalena, ambasadorka regionalna w Warszawie.

„Sukces Klubów Kobiety i Pieniądze pokazuje mi, jak ważna jest edukacja finansowa dla samych kobiet. Każda z nas wie, że efektywne zarządzanie pieniędzmi to pierwszy klucz do sukcesu, do tego nauka o pomnażaniu i zarabianiu większych pieniędzy i faktycznie jest szansa na bezpieczną finansową przyszłość. Przed nami kolejny rok, w czasie którego chcemy co najmniej podwoić ilość klubów i uczestniczek spotkań. To także czas na pozyskanie wartościowych partnerów, dzięki którym nasze działania dostaną przyspieszenia!”

Dziękuję wszystkim, bez których Kluby Kobiety i Pieniądze nie miałyby szansy zaistnienia. Dziękuję wszystkim Ambasadorkom za zaangażowanie i wielką pasję w tym co robią każdego dnia, aby realizować naszą misję. Dziękuję wszystkim uczestniczkom, które znalazły w spotkaniach Klubów wartość. I proszę o jeszcze!

Dominika Nawrocka

Dołącz do nas!

✅ Znajdź swoje miasto i przyjdź na najbliższe spotkanie Klubu Kobiety i Pieniądze! ZOBACZ!

✅ Załóż Klub Kobiety i Pieniądze w swoim mieście i zostań Ambasadorką! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

✅ Chcesz nas wesprzeć finansowo? NAPISZ DO NAS! 

 

 

You may also like
To jest piękna droga!
Pracuj mądrze, a nie ciężko

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage