Finanse

Pieniądze w świetle Ewangelii wg…

0

Kiedy przeczytałam książkę “Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu” autorstwa księdza Jacka Stryczka, odetchnęłam z ulgą. Dlaczego? 

Pochodzę z religijnej rodziny, w której codzienne życie wg Ewangelii i kościoła katolickiego było wiodące. Praktykowałam, wierzyłam i… Nadal wierzę, ale lepsze zrozumienie bożych słów zawdzięczam ostatnio wspomnianemu księdzu Jackowi

Czy Bóg naprawdę uważa, że bieda jest lepsza od zamożności? Obejrzyj nagranie!

Zachęcam Cię do przeczytania tej książki. Skorzystasz z niej, tak jak będziesz potrzebowała.

Dla mnie najważniejsze jest dzisiaj to przekonanie, że pieniądze są miarą naszej skuteczności i treningiem!

“Jezus po raz kolejny zachęca więc: bądź wierny w bardzo małej sprawie (ja: jakimi są pieniądze). Sprawdź się. Bądź zaradny. Pokaż, że potrafisz. I dopiero potem udowodnij, że jesteś wielki i nie zatrzymasz pieniędzy dla siebie, ale będziesz pozyskiwał dzięki nim przyjaciół. Wtedy Bóg rozpocznie z tobą rozmowę o większych rzeczach:

Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?

To właśnie pieniądz ma w sobie niezwykłą moc weryfikacji i dlatego – w Ewangelii, w nauce Jezusa – odgrywa tak istotną rolę. Nie jest nieważny ani zły sam w sobie. Pieniądz kształtuje i wystawia człowieka na próbę. Czyni go gotowym do podejmowania większych wyzwań.”

Dziękuję za tę książkę i za wiele innych, dzięki którym staję się mądrzejsza i lepsza!

Dominika

P.S. Co środę w samo południe prowadzę transmisje na żywo na Facebooku. DOŁĄCZ!

You may also like
Budżetowanie dla par
Koszty, kosztunia, kosztuńska

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage