Wydatki

Killer Wydatków

Poznasz dzisiaj prawdziwego Killera Wydatków. Bez większego problemu obniży Twoje wydatki o co najmniej 10%. Gotowa na ostrą jazdę? 😉

Podczas szkolenia, które ostatnio prowadziłam w Poznaniu, bardzo często z ust uczestniczek padały takie sformułowania, jak „Nie wiem gdzie są moje pieniądze” albo „Muszę opanować wydatki!”. Doskonale! Pierwszy krok już za nami, a mianowicie głęboka potrzeba zmiany.

Dzisiaj chcę zaproponować Ci proste ćwiczenie, a z czasem rytuał i nawyk. A mianowicie ostre jak brzytwa podejście do wydatków. Potrzebujesz do tego bezkompromisowego długopisu i mocnej ręki. A na poważnie, to potrzebujesz przejrzeć krytycznym wzrokiem swoje ostatnie paragony, a potem wprowadzić pewną sprytną dyscyplinę.

  1. Wyjmij proszę ze swojego portfela ostatnie paragony. Jeśli ich nie masz, wydrukuj wyciąg z konta za ostatni miesiąc.
  2. Każdą jedną pozycję na paragonie oceń pod kątem tego czy ten wydatek jest konieczny, bo od tego zależy Twoje życie (Ż). Czy możesz go na przykład wymienić na tańszy odpowiednik (W) lub możesz z niego zupełnie zrezygnować (E, jak eliminacja).

Gdy zrobiłyśmy to ćwiczenie podczas szkolenia, okazało się, że każda z nas mogła spokojnie obniżyć w ten sposób swoje codzienne wydatki aż o 10%. A ja wiem, że można ten wynik jeszcze powiększyć.

3, 2, 1 start! Zacznij dzisiaj! Obejrzyj video!

P.S. Co środę w samo południe prowadzę transmisje na żywo na Facebooku. DOŁĄCZ!

You may also like
Czy warto płacić za pranie, sprzątanie i gotowanie?
Black Friday, czyli jak skorzystać z głową
2 komentarze
  • joan Paź 6,2018 at 19:13

    Hm..nie za dużo ma Pani książek w biobliotece? nie warto pojsc do biblioteki miejskiej?:)

    • Dominika Paź 8,2018 at 11:00

      W moim przekonaniu nigdy nie ma sytuacji, że jest za dużo książek! 😉 Dominika

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage