Klub Kobiety i Pieniądze

Klub pokazał mi, że jako kobiety bardzo potrzebujemy innych mądrych i otwartych kobiet wokół siebie

Cześć, jestem Ela i od roku, jako Ambasadorka prowadzę spotkania Klubu Kobiety i Pieniądze w Skoczowie na Śląsku. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego postanowiłam zaangażować się w ten projekt i co mi daje? 

Dominika poprosiła mnie o napisanie tekstu o tym, dlaczego zostałam Ambasadorką i co mi to osobiście daje. No dobra, to dzisiaj opowiem Wam swoją historię!

Zaważyło przypadkowe spotkanie

Ponad rok temu wybrałam się z mężem na jego imprezę firmową. Tam spotkałam Martynę Paprocką, która tak jak ja towarzyszyła swojemu narzeczonemu tego wieczoru. I tak zaczęłyśmy rozmawiać. Od słowa do słowa i dowiedziałam się, że Martyna jest częścią projektu edukacyjnego „Kobieta i Pieniądze”. Brzmiało interesująco, a że miałyśmy cały wieczór, to coraz bardziej wciągał mnie ten temat. Co to za Kluby i o co chodzi z tymi kobietami i pieniędzmi?

Ziarno padło na podatny grunt

Jak wszystkie dobrze wiemy, nic się nie dzieje bez powodu. Od jakiegoś już czasu szukałam dla siebie możliwości zaangażowania w potrzebną i stawiającą na rozwój inicjatywę. Poczytałam, poszperałam, porozmawiałyśmy dalej z Martyną i stwierdziłam czemu nie?! Do tego temat finansów był mi bliski, więc doszłam do wniosku, że czas zrobić dla siebie i innych coś fajnego i wartościowego!

I tak oto przypadkowe spotkanie, moja gotowość do działania zaowocowały już ponad roczną współpracą z „Kobietą i Pieniądze” w ramach klubu edukacyjnego, który prowadzę dla innych kobiet w Skoczowie.

Rozwój, rozwój, rozwój

Cały ostatni rok to nauka i podejmowanie działań w wielu zakresach, aby o klubie było głośno w moim mieście. Wszystko po to, aby na spotkania przychodziło jak najwięcej pań. Za mną wiele działań w mediach społecznościowych, nagrywanie filmików, zaproszeń, pozyskiwanie miejsc na spotkania klubu. Ambasadorka się nie nudzi i to jest również wspaniałe.

Jednak najważniejsze jest to, że sama zintensyfikowałam swoje działania w zakresie finansów osobistych. Praca nad moim budżetem weszła na nowy poziom.

Uwielbiam organizację i zarządzanie również finansami, jednak bycie Ambasadorką wymagało rocznej pracy z moim osobistym arkuszem budżetu domowego, tabelkami, dokumentami. Wiadomo szewc nie może chodzić bez butów. Ćwiczyłam swoją skrupulatność i pracowałam nad systemem organizowania finansów, który będzie mi najbardziej odpowiadał. Rok zaobfitował działaniami w różnych dziedzinach w tym obszarze. Zainwestowaliśmy z mężem w pierwszą nieruchomość na wynajem. Nie ukrywam, było to wymagające. Tym bardziej cieszę się ze swoich postępów.

Klub pokazał mi, że jako kobiety bardzo potrzebujemy innych mądrych i otwartych kobiet wokół siebie

Dzięki Klubowi mogę także co miesiąc spotykać się z fantastycznymi kobietami, by wspólnie się edukować, dzielić doświadczeniem i przemyśleniami. To chyba najważniejszy element tych spotkań.

Każde z tych działań, które doprowadziły mnie do tego momentu dzisiaj były na pewno związane również z moim wychodzeniem poza swoją strefę komfortu i działania, mimo tego czy mi się chciało czy nie. Po każdym spotkaniu czułam jeszcze większy sens tego co robię. Kończyłam je z poczuciem zadowolenia, spełnienia i dumy z Kobiet, naszej siły i odwagi! Ostatnio zakończyłyśmy cały cykl i myślimy, jak dalej rozwijać naszą grupę, żeby dalej się wspierać i poszerzać zakres tematów. Klub Kobiety i Pieniądze pozwolił nam się poznać, zintegrować i zbudować mocną lokalną, kobiecą społeczność na lata.

Chcę więcej

Dla mnie osobiście działania wokół Klubu Kobiety i Pieniądze zaowocowały również podjęciem osobistego projektu –  blog Pani Organizator. To znak, że jak się o czymś mówi i myśli, jest się otwartym na nowe możliwości, to one się pojawiają. Oczywiście nie przychodzą za darmo, trzeba na nie zapracować i dzielnie działać. Zawsze warto marzyć i przede wszystkim działać!

Dowiedz się więcej o Klubach Kobiety i Pieniądze!

 

You may also like
To jest piękna droga!
Musisz po prostu zacząć!

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage