Finanse Klub Kobiety i Pieniądze

Podsumowanie 2019 i plany na 2020 rok!

Ach co to był za rok! Ostatnie 12 miesięcy to czas wytężonej pracy, aby coraz więcej Polek dowiedziało się o „Kobiecie i Pieniądze”, a następnie skorzystało z edukacji finansowej, jaką od kilku lat prowadzimy. Zobacz podsumowanie 2019 roku i poznaj plany na nowy 2020 rok!

Kiedy jestem w ferworze pracy, nawet nie zastanawiam się nad tym, co za mną. Prę do przodu, realizuję plany i mam nieodparte pragnienie realizacji postawionych celów. A największy cel, jaki małymi krokami, systematycznie i konsekwentnie po kawałeczku osiągam, to dotarcie z podstawową wiedzą na temat finansów osobistych do każdej dorosłej kobiety w naszym kraju. Nie zadziałoby się, gdyby nie dziesiątku cudownych Ambasadorek, edukatorek, które razem ze mną każdego dnia niosą ten kaganek oświaty.


A po co to wszystko? Zapytasz

  • Po to, aby podnieść poziom wiedzy na temat finansów osobistych kobiet, dzięki czemu lepiej zadbają o swój niezależny byt oraz swoich rodzin
  • Zwiększyć świadomość kobiet na temat konsekwencji błędnych decyzji finansowych i wynikających z tego zagrożeń
  • Zmniejszyć odsetek kobiet, którym grozi na emeryturze życie
    w biedzie
  • Zmniejszyć odsetek kobiet, które odziedziczą po swoich matkach negatywne wzorce związane z pieniędzmi
  • Zmniejszyć odsetek kobiet, którym trzeba pomóc ze względu na przemoc ekonomiczną

Realizujemy to na wiele sposobów m.in. poprzez ogólnopolskie kluby edukacji finansowej dla kobiet (Klub Kobiety i Pieniądze), szkolenia, warsztaty i prelekcje, które prowadzę cały rok w całym kraju. Poprzez szkolenia, webinary i spotkania online, książki, programy edukacyjne, rozmowy indywidulane i wystąpienia w mediach.

Kluby Kobiety i Pieniądze

W 2017 roku powołałam do życia kluby edukacji finansowej. Zaczynałyśmy od dwóch klubów i kilku uczestniczek. Z roku na rok rośniemy, dzięki zaangażowaniu Ambasadorek (jest nas dzisiaj już 72 – wzrost z roku na rok o 85%) i dzięki naszej coraz lepszej organizacji (mamy swoją strukturę organizacyjną, system wdrożenia i wsparcia nowych Ambasadorek). Efekt jest taki, że tylko w 2019 roku w spotkaniach klubów w całej Polsce wzięło udział 1468 pań, to wzrost z roku na rok o 60%!

W 2020 roku kontynuujemy dynamiczny rozwój! Naszym celem jest 100 klubów na trzylecie istnienia Klubu Kobiety i Pieniądze (czerwiec 2020). Nie zrobimy tego same, dlatego jeśli jeszcze nie ma klubu w Twoim mieście – dołącz do nas!

www.kobietaipieniadze.pl

Strona internetowa to zdecydowanie nasze główne miejsce w sieci. Zaczynała jako prosty blog, a dzisiaj to portal wiedzowy, który w 2019 roku miał aż 160 530 odsłon (wzrost z roku na rok o 68%). Skorzystało z naszej wiedzy w tym roku ponad 35 350 użytkowników (wzrost z roku na rok o 69%). Wiemy, jak ważna jest wiedza na temat finansów osobistych podawana w łatwy i zrozumiały sposób, dlatego kobietaipieniadze.pl ma dzisiaj swoją redaktor prowadzącą Monikę Lipowicz (Ambasadorka Klubu Kobiety i Pieniądze w Poznaniu), która dba o to, abyś w każdy czwartek o godzinie 8.00 znalazła na naszej stronie nowy artykuł poradnikowy dotyczący finansów osobistych, rozwoju osobistego w kontekście finansowym czy inne, które są ważne dla naszej społeczności. Jeśli chciałabyś pisać dla nas gościnnie teksty specjalistyczne z podobnego zakresu, koniecznie skontaktuj się z Moniką.

Szkolenia stacjonarne i online

To był pracowity rok dla mnie osobiście, bowiem poprowadziłam w ciągu roku aż pięć swoich autorskich szkoleń dla kobiet z finansów osobistych w pięciu miastach w których wzięło udział ponad 200 osób. To ponad dziewięciogodzinne szkolenie w formie warsztatów, podczas którego w małej grupie pracujemy nad rzeczywistą transformacją finansową uczestniczek. W 2020 roku odwiedzę kolejnych pięć miast, w których znowu zmieni się życie kolejnych kobiet. Szkolenie zyskuje na popularności, dlatego już teraz znajdź swoje miasto i zapisz się na nową edycję!

Pomiędzy szkoleniami stacjonarnymi przeprowadziłam niezliczoną ilość transmisji na żywo na Facebooku oraz bezpłatnych szkoleń online na temat budżetu domowego i budżetu firmowego. Zapisało się na nie około 8 000 osób! Jeśli chcesz zobaczyć, jak to jest uczyć się wieczorami przed komputerem ze mną po drugiej stronie to zapisz się na najbliższe takie spotkanie online!

Premiery 2019

W tym roku zadebiutowała Akademia Kobiety i Pieniądze, czyli specjalistyczne szkolenia prowadzone przez ekspertów specjalizujących się w wąskich dziedzinach finansów, zarządzania, inwestowania, sprzedaży, prawa czy ekonomii. Akademia jest obecna w Warszawie i Poznaniu.

W tym roku powołałyśmy także do życia Konsultantki Budżetu Domowego! To absolutny hit! Konsultantki Budżetu Domowego pracują wg naszej metody zarządzania budżetem domowym, którą nazywamy Budżetowaniem. Ale zanim, to podczas indywidualnych konsultacji na żywo lub online przeanalizujecie bieżącą sytuację finansową, znajdziecie słabe punkty i ustalicie plan naprawczy. Zostaniecie także wprowadzone do budżetowania. Nauczycie się ewidencjonować wydatki i planować miesiąc z góry. Czyli wszystko to czego potrzebujecie, aby domowe finanse zostały wzięcie pod kontrolę.

I ostatnia duża premiera 2019 to moje autorskie Programy Edukacyjne, które są hybrydą kursu online i konsultacji z doradcą. W tym roku swoje edycje miały dwa programy dotyczące budżetu firmowego: „Biznes Na Start” dla przyszłych przedsiębiorców i „Zyskowna Firma” dla doświadczonych przedsiębiorców, którzy potrzebują uzdrowić swoje finanse firmowe. Dodatkowo jesienią miała premiera prawdziwej torpedy „Inkubator Ekspertek”, pięciomiesięczny program edukacyjno – wdrożeniowy dla przyszłych ekspertek. Nowa edycja wiosną 2020. Zapisz się na listę oczekujących!

Plany na 2020

Kontynuujemy dynamiczny rozwój Klubów Kobiety i Pieniądze zarówno pod kątem dotarcia do kolejnych uczestniczek naszych spotkań i otwarć nowych klubów.

Uruchamiamy Klub Kobiety i Pieniądze Elite dla absolwentek stacjonarnych szkoleń mojego autorstwa. To możliwość dalszej edukacji pod moimi skrzydłami online.

Pierwsza połowa roku 2020 to aż trzy premiery!

  1. Marzec 2020: Nawiązałyśmy współpracę z dostawcą sprawdzonych produktów finansowych, potrzebnych każdej kobiecie i jej rodzinie. Więcej informacji już 1 marca 2020.
  2. Kwiecień 2020: Duża kampania wizerunkowo – informacyjna, której celem jest dotarcie do tysięcy kobiet w Polsce. Jesteś z mediów, masz swojego bloga, chcesz się zaangażować? Daj nam znać.
  3. Czerwiec 2020: Premiera książki na temat edukacji finansowej dzieci dla rodziców. Idealny prezent na Dzień Dziecka dla każdego rodzica.

Bądźcie z nami! Mówcie o „Kobiecie i Pieniądze” swoim koleżankom, siostrom i każdej napotkanej kobiecie! Wszystko po to, aby życie każdej z nas było dzięki edukacji finansowej lepsze, dostatniejsze, bezpieczniejsze i dłuższe!

Dominika Nawrocka, założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet „Kobieta i Pieniądze”.

You may also like
„Spotkania Klubu Kobieta i Pieniądze utwierdziły mnie w przekonaniu, że kobiety chcą działać, zdobywać wiedzę i się rozwijać”
Bo MAMA jest tylko jedna!

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage