Finanse

Podobno ma jutro padać. Czy będzie to deszcz pieniędzy?

Gdy rozmawiam podczas spotkań, konferencji czy szkoleń z kobietami, odnoszę wrażenie, że przychody w ich rozumieniu to coś w stylu pogody. Z grubsza potrafimy ją przewidzieć, ale co ostatecznie zobaczymy za oknem, okaże się na drugi dzień. Pewnie jest dużo w tym prawdy, niemniej wysokość naszych comiesięcznych przychodów zależy w 99 proc. od tego, jaki mamy na to plan i jak go zrealizujemy.

Amerykański pisarz, biznesmen i trener rozwoju osobistego Stephen R. Covey w swojej książce „8. nawyk. Od efektywności do pełnej realizacji potencjału” przedstawił interpretację nawyku jako wypadkowej naszej wiedzy, nastawienia i umiejętności. Wspominam o tym, ponieważ warto wypracować w sobie nawyk planowania i egzekwowania własnych przychodów. Zmianę podejścia z „nie mam na to wpływu” na „wszystko zależy ode mnie”.

Potrzebujesz więc do tego wiedzy, jak zarabiać pieniądze. Odpowiedniego nastawienia, że masz na to wpływ i świetnie sobie poradzisz, oraz umiejętności, czyli przejścia od myślenia do działania.

Nastawienie na przychody

Może zabrzmi to znowu jak z amerykańskiego filmu, ale to prawda. Jeśli otworzysz się na pieniądze, na większe pieniądze, polubisz się z nimi, uznasz, że chcesz je mieć, to uruchomisz wtedy niesamowicie ważny proces. Ludzie, którzy nie lubią pieniędzy, po prostu ich nie mają. Dlatego zastanów się nad tym, co myślisz i jak mówisz o pieniądzach. Zrób czyszczenie dysku, wyrzuć negatywne nastawienie i idź po więcej. Jeśli czujesz, że musisz przerobić ten temat nawet z terapeutą lub coachem, zrób to! Jak widzisz, nie tylko wiedza i umiejętności odpowiadają za jakość naszego życia, ale również przekonania, wartości i emocje.

Wiedza a przychody

W moim przekonaniu ten punkt jest najszybszy do zrealizowania. Wiedzy na temat zarabiania coraz większych pieniędzy jest wokół nas tyle, że… Czasami aż nie wiadomo, jak zacząć. Poszperaj wśród książek, kursów, ekspertów. Wybierz tego, z którym pracuje ci się najlepiej. Po prostu wejdź do tej rzeki i pozostań w niej na długo. To fascynująca przygoda, która nie kończy się wraz z formalną edukacją. Przestaw się w tym myśleniu, a zobaczysz u siebie niesamowite zmiany teraz i w przyszłości.

Umiejętności a przychody

Dobrze wszyscy wiemy, że bez pracy nie ma kołaczy, a w tym kontekście nic się nie zmieni, jeśli nie zaczniesz działać. Umiejętności w każdej dziedzinie nabywa się wraz z doświadczeniem, porażkami i sukcesami. Ostatnio ktoś zadał mi pytanie, kiedy zacznie zarabiać na swoim projekcie? Kiedy nastąpi ten moment i jaka będzie to kwota? Rodzice uczyli mnie, że niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, ale tym razem musiałam zapytać. A ile ty włożyłeś w to pracy? Czy zrobiłeś już wszystko, co można, aby osiągnąć swój cel? I najważniejsze: czy powiedziałeś, że chcesz za to otrzymać pieniądze?

Podobno ma jutro świecić słońce. Zrobię dzisiaj wszystko, aby był to naprawdę piękny i obfity dzień. Wykorzystam do tego swoje nastawienie, wiedzę i umiejętności. Warto? Warto!

Dominika Nawrocka, założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet „Kobieta i Pieniądze”.

Ucz się i rozwijaj:

  1. Weź udział w szkoleniach stacjonarnych dla kobiet na temat finansów osobistych. SPRAWDŹ harmonogram szkoleń >TUTAJ<
  2. Dołącz do Klubu Kobiety i Pieniądze i uczęszczaj systematycznie na spotkania edukacyjne po pracy raz w miesiącu. DOWIEDZ się więcej >TUTAJ<
  3. Zostań Ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze! Zgłoś się >TUTAJ<
You may also like
Gdy potrzebujesz porady
Jesteś magnesem na pieniądze?

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage