Finanse

Jesienne wyzwanie na oszczędzanie

Czy wiesz, że październik jest uznawany za miesiąc oszczędzania? Dołącz do wyzwania i trenuj się w oszczędzaniu!

Dlaczego mamy problemy z odkładaniem pieniędzy i jakie grożą tego konsekwencje?

„Polacy żyją od pierwszego do pierwszego, ponad 24% przepytanych przez Wirtualną Polskę respondentów przyznało, że nie posiada żadnych oszczędności. A ci, którzy regularnie odkładają pieniądze, składują naprawdę niewielkie sumy.”

Z odpowiedzią przychodzi psychologia. Z jednej strony na nasze zachowanie wpływają wzorce wyniesione z domu, wiek, w jakim jesteśmy oraz poziom wiedzy ekonomicznej. Nie zmienia to faktu, że umiejętność odkładania części pieniędzy powinna być czymś naturalnym dla każdej osoby bez względu na wiek.

„Jak podaje Wirtualna Polska – ci, którzy w ogóle odkładają pieniądze, przelewają na konta oszczędnościowe mniej niż 10% swoich pensji. Oznacza to, że oszczędności, które są zgromadzone na kontach Polaków pozwolą na przeżycie raptem dwóch tygodni. W badaniu ujawniono również, że 24% naszych rodaków nie posiada żadnych zaskórniaków w skarpecie.”

Warto sobie uświadomić, jakie konsekwencje płyną z faktu braku oszczędności w postaci poduszki finansowej. Ostatnie miesiące pandemii pokazały, jak dotkliwe mogą być tego konsekwencje.

  • Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie oszczędzać pieniądze?
  • Chcesz razem z nami potrenować nowe nawyki oszczędzania?

Weź udział w jesiennym wyzwaniu na oszczędzanie!
Zapisz się >TUTAJ<

Ucz się i rozwijaj:

  1. Weź udział w szkoleniach stacjonarnych dla kobiet na temat finansów osobistych, które prowadzi osobiście Dominika Nawrocka. SPRAWDŹ harmonogram szkoleń >TUTAJ<
  2. Dołącz do Klubu Kobiety i Pieniądze i uczęszczaj systematycznie na spotkania edukacyjne po pracy raz w miesiącu. DOWIEDZ się więcej >TUTAJ<
  3. Zostań Ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze! Zgłoś się >TUTAJ<
  4. Sprawdź harmonogram specjalistycznych szkoleń w ramach Akademii Kobiety i Pieniądze >TUTAJ<

Dane wykorzystane w tekście pochodzą z https://www.biznesinfo.pl/
Zdjęcie wykorzystane grafice: Freepik

You may also like
Rozmowa rekomendowana
Po co inwestować pieniądze?

Skomentuj

Twój komentarz*

Your Name*
Your Webpage