7 grudnia, 2020

Medycyna bez granic

udostępnij

Wszyscy dobrze wiemy, że poważna choroba nasza lub bliskiej nam osoby to niewyobrażalny stres, strach i często niemoc. Nadzieja miesza się z lękiem o życie i zdrowie chorej osoby. Szukamy wszędzie, gdzie się da pomocy medycznej i nierzadko finansowej. Jak się z tym zmierzyć? Jak zabezpieczyć się na taką sytuację?

More...

Takich historii każdego dnia przybywa. W rodzinie bliższej lub dalszej ktoś zachorował na raka. Okazało się, że jest złośliwy i każdy dzień ma ogromne znaczenie dla życia tej osoby. Czekanie na kolejną diagnozę i plan leczenia. Czy jedno i drugie jest trafne, a może ktoś się pomylił? Komu ufać? Kogo jeszcze zapytać? Czy polscy lekarze pomogą? A jak nie, to gdzie indziej szukać pomocy?

Gdy słucha się takich opowieści, to po cichu dziękujemy Bogu, że nas to nie spotkało. Jesteśmy zdrowi, jeszcze młodzi, ufff… Kamień spada z serca. Jesteśmy też nauczeni, aby „nie wywoływać wilka z lasu” i lepiej nie myśleć o tym, że i my możemy stać się statystyczni. Również my możemy zachorować, ciężko zachorować.

Nie będę podawać danych zachorowań np. na raka w Polsce. Nie będę Cię straszyć. Chcę Cię za to obudzić z letargu i niewiedzy.

Chcę Ci uświadomić, że jest nadzieja i są możliwości na pozytywne zakończenie takich historii. Czytaj dalej.

Kiedy pojawia się w rodzinie ciężka choroba potrzebne jest:

 • Trafna diagnoza i często druga sprawdzająca diagnoza
 • Wybór ośrodka leczenia i plan leczenia
 • Pieniądze na leczenie chorej osoby
 • Pieniądze na utrzymanie rodziny w czasie, gdy członek rodziny jest leczony i przychody siłą rzeczy spadają

To teraz zadanie dla Ciebie. Jeśli ktoś z Twojej rodziny zachoruje to czy:

 • Wiesz, gdzie zwrócić się po diagnozę, plan leczenia i prowadzenie leczenia?
 • Czy dysponujesz wolnymi środkami finansowymi na leczenie tej osoby?
 • Czy dysponujesz wolnymi środkami finansowymi na utrzymanie rodziny w sytuacji, gdy chorująca osoba nie generuje już stałych przychodów?

A teraz zastanów się, jak będzie wyglądało Wasze życie w sytuacji, gdy:

 • Ktoś w domu poważnie zachoruje na chorobę, w zakresie której nie macie zielonego pojęcia?
 • Ile czasu zajmie Wam oswojenie się z nową sytuacją, znalezienie odpowiedniego ośrodka zdrowia w Polsce, które specjalizuje się w leczeniu tej choroby?
 • Ile stresu i wysiłku będzie Was kosztowało każdego dnia szukanie pomocy medycznej i finansowej?
 • Ile pieniędzy poświęcicie na szukanie pomocy, wstępne diagnozy, nierefundowane leczenie?
 • Ile pieniędzy będzie Wam brakowało na leczenie?
 • Ile pieniędzy Wam zabraknie na życie?

Kiedy dowiedziałam się, że istnieje ubezpieczenie „Medycyna bez granic” nie mogłam uwierzyć w to, że większość z nas nie ma takiej polisy.

Dlaczego? Czytaj dalej, a wiem, że z każdą kolejną linijką oczy będą Ci się coraz szerzej otwierać. To jest właśnie to światełko w tunelu.


Ubezpieczenie „Medycyna bez granic” zapewnia i finansuje leczenie na całym świecie w przypadku ciężkiego zachorowania.

Szybka diagnoza

Można skorzystać z szybkiej diagnozy na terenie Polski w przypadku podejrzenia poważnego stanu chorobowego. Zapewnione są konsultacje lekarzy specjalistów i badania diagnostyczne.

Druga opinia medyczna

Pierwszą opinię medyczną otrzymuje się od swojego lekarza prowadzącego, ale jeśli chcesz ją sprawdzić, możesz to zrobić w ramach ubezpieczenia. Jest to wtedy tzw. druga opinia medyczna. Jeśli nie, można od razu rozpocząć leczenie za granicą.

Opieka medyczna za granicą

Gdy poważnie się zachoruje, ale jest się ubezpieczoną, całościowa opieka nad procesem leczenia za granicą przekazana jest ubezpieczycielowi. Oznacza to, że opiekun wyszukuje zagraniczne placówki, organizuje pobyt, dba o całość przedsięwzięcia: leczenie, podróż lub transport medyczny, zakwaterowanie. Oprócz tego, wypłacane są pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu do 60 dni na każdy poważny stan chorobowy oraz zwrot kosztów zakupu leków po powrocie do Polski.

Opieka kontrolna po leczeniu za granicą

Po powrocie z leczenia jest zapewniona opieka kontrolna na terenie Polski lub za granicą. Od lekarza prowadzącego za granicą otrzymuje się wytyczne dalszego leczenia lub rekonwalescencji. Kontrolę można prowadzić w Polsce lub za granicą. To indywidualny wybór. Koszty zostaną zwrócone w ramach ubezpieczenia (do wysokości sumy ubezpieczenia).

W przypadku zachorowania masz dostęp do najlepszych fachowców, którzy pomogą Ci powrócić do zdrowia.

Suma ubezpieczenia

Opieka medyczna do wartości 2 mln euro na cały okres trwania umowy ubezpieczeniowej.

Kto może być ubezpieczony

Do ubezpieczenia można przystąpić od 18 roku życia do ukończenia 65 roku życia i kontynuować je do 85. roku życia. Można ubezpieczyć również dzieci.

Poważne stany chorobowe są objęte ubezpieczeniem

Każdy nowotwór złośliwy, w tym białaczka, mięsak i chłoniak, charakteryzujący się niekontrolowanym wzrostem i rozprzestrzenianiem się komórek nowotworowych oraz naciekaniem tkanek. Każdy rak in-situ, wszelkie zmiany przednowotworowe w komórkach. Pomostowanie naczyń wieńcowych (by-pass), rewaskularyzacja mięśnia sercowego, operacja naprawcza zastawki serca, zabieg neurochirurgiczny, przeszczep od żywego dawcy narządów, przeszczep szpiku kostnego.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia czyli wszystkie szczegóły znajdziesz TUTAJ

Wysokość miesięcznej składki

Składka ubezpieczenia płacona co miesiąc na dedykowane konto bankowe. Czteroosobowa rodzina (z dwójką dzieci) zapłaci łącznie tylko 344 zł miesięcznie.

Dzieci

Dzieci w wieku 0-17 lat

56 zł 

Dorośli do 65 r.ż.

Dorośli w wieku 18 - 64 lata

116 zł

Dorośli do 85 r.ż.

Dorośli w wieku 65 - 85 lat

199 zł

Umów się na bezpłatną konsultację!

Ubezpieczenie "Medycyna bez barier" możesz wykupić za pośrednictwem "Kobieta i Ubezpieczenia". Wybraliśmy do tej oferty Axa Życie TU SA. Umowę ubezpieczeniową realizuje nasza multiagencja ubezpieczeniowa Discoveria Sp. z o.o.


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!