31 marca, 2021

Jak sfinansować leczenie za granicą?

udostępnij

Bieżąca pandemia pokazuje nam, jak kruche jest zdrowie i niewydolna służba zdrowia. Wszystko poza Covidem schodzi na dalszy plan. Wszystkie planowane zabiegi i wszystkie nowe ciężkie zachorowania. Czy chorobie można powiedzieć STOP?

More...

Nowotwory w Polsce są przyczyną 25% zgonów i wskaźnik ten konsekwentnie rośnie od wielu lat. Każdego roku diagnozuje się 170 tysięcy nowych przypadków, a umiera ok 100 tysięcy osób czyli 2,5 razy więcej niż w ostatnim roku pochłonął Covid-19.

Raporty NIK czy OECD obnażają zatrważający obraz polskiej onkologii, wynikający nie tylko z dramatycznego niedofinansowania, ale również słabej organizacji, koordynacji, informatyzacji i profilaktyki onkologicznej. Mamy za mało lekarzy, którzy obciążeni są zarówno rosnącą liczbą pacjentów (3,1 tys. konsultacji rocznie vs średnia EU - 2,1 tys.) jak i strukturalną niedostępnością narzędzi do pracy, czyli nowoczesnych terapii lekowych.

Od momentu rejestracji nowego leku w Europie do wciągnięcia go na listę refundacyjną NFZ mijają u nas co najmniej 2 lata, podczas gdy w Niemczech to jedynie 3 miesiące. Dzięki publikacjom wspomnianej Alivii wiadomo, że spośród 128 nowoczesnych terapii rekomendowanych przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej (ESMO), w Polsce nierefundowanych bądź z ograniczeniami w refundacji jest aż 78% z nich.

Choroba nie wybiera... również ze względu na zasobność portfela

Statystyka nie przemawia tak skutecznie jak historie konkretnych osób, szczegółowo udokumentowane w związku z organizowanymi zbiórkami pieniędzy. Rak równie dotkliwie bowiem niszczy tkankę ekonomiczną rodziny. Nawet w przypadku refundowanej terapii lekowej, dodatkowym obciążeniem budżetu osób walczących z chorobą może być cały katalog nowych wydatków związanych z dojazdami, rehabilitacją, badaniami, konsultacjami medycznymi, suplementacją diety i wieloma innymi, które wspierają proces leczenia i poprawiają jakość życia.

Dane upublicznione przez firmę Further Underwriting International, hiszpańskiego dostawcę usługi koordynacji leczenia ciężkich schorzeń w najlepszych klinikach europejskich, pomagają poszerzyć perspektywę.

Koszt organizacji specjalistycznej operacji to 40-60 tys. euro, koszt operacji wspartej 3-miesięczną radio i chemioterapią to już 175 tys. euro. Kogo może być na to stać? Ile czasu zabierze zebranie takich pieniędzy? Czy choroba poczeka?

Posłuchaj lub obejrzyj rozmowę z ekspertami na temat możliwości leczenia zagranicą na wypadek ciężkiego zachorowania. 

Eksperci:

  • Radosław Multan, Discoveria, Prezes innowacyjnego agenta wiodących zakładów ubezpieczeń w Polsce.
  • Ada Ogonowska, Further Underwritting International, organizator leczenia za granicą

POSŁUCHAJ rozmowy tutaj ⤵

OBEJRZYJ rozmowę tutaj ⤵

Więcej na temat ubezpieczenia "Medycyna bez granic" znajdziesz tutaj ⤵ Kliknij w obrazek!


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!