27 kwietnia, 2021

Jak dobrać konta bankowe do budżetowania

udostępnij

Jak zorganizować sobie zarządzanie budżetem domowym z wykorzystaniem rachunków bankowych i zgarnąć na wiosnę do 1200 zł!

More...

Chcę ci przypomnieć, że bankowość elektroniczna wspaniale nadaje się do zarządzania budżetem domowym. Wystarczy, że będziesz dysponować kilkoma rachunkami, na które przelejesz odpowiednie kwoty pieniędzy ze swojej pensji, a następnie tylko te dedykowane środki będziesz przeznaczać na poszczególne kategorie wydatków. I już! Budżet domowy opanowany! 

"Zaraz, zaraz... Przecież to nie może być tak proste?" - zapytasz

A właśnie, że tak. Kluczem do porządku w domowym portfelu jest ROZDZIELANIE pieniędzy. Jeśli wszystko trzymasz w jednym worku, czyli na jednym koncie, to nie ma szans na kontrolę siebie samej i swoich pieniędzy. Zaufaj mi, mam to sprawdzone.

Zatem... chodzi o to, aby pieniądze rozdzielać na mniejsze części (budżety), a potem ich się trzymać do końca miesiąca. Świetnie do tego sprawdzają się zwykłe rachunki bankowe. Możesz mieć kilka rachunków w jednym banku, albo w różnych. Nie ma to znaczenia. Kwestia wyboru najlepszej oferty w danym momencie i codziennej wygody operowania kartami bankomatowymi i przelewami.

Ile kont masz dzisiaj? 

Jedno, dwa, trzy, pięć, a może... Ja osobiście łącznie to mam ich chyba z... dwadzieścia i mam się dużo lepiej niż jak miałam jedno. 

Dlaczego?

Dlatego, że kilka kliknięć i doskonale wiem, na czym stoję finansowo. Wiem na co mnie stać w danym miesiącu w poszczególnych kategoriach wydatków. Nie muszę liczyć w głowie i zgadywać, czy mi wystarczy na wszystko do końca miesiąca.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat, to zapraszam Cię na nasz blog, gdzie znajdziesz cały cykl dotyczący zarządzania budżetem domowy, a tymczasem podpowiadam, gdzie teraz warto założyć konta bankowe świetne do budżetowania, czyli zarządzania budżetem domowym i jeszcze zgarnąć promocyjne kilkaset złotych na start. Zobacz sama!

Aktualne promocje bankowe dla nowych klientów! 


Zestawienie

Promocji kont osobistych

Sprawdź, jakie oferty mają banki na założenie nowych kont osobistych

Dominika Nawrocka, wiodąca ekspertka finansów osobistych, założycielka ogólnopolskiej organizacji edukacji finansowej dla kobiet "Kobieta i Pieniądze", gdzie tysiące kobiet uczy się, jak zajmować się swoimi pieniędzmi. Autorka dwóch książek " i innowacyjnych produktów edukacyjnych z zakresu finansów osobistych. Ekspertka, przedsiębiorczyni, inwestorka, trenerka finansowa i czołowa finansowa ekspertka dzieląca się swoją wiedzą w mediach m.in. w DDTVN.

Autorka artykułu


Jak wydać mniej na edukację

Formalna ścieżka edukacji w Polsce to szkoła podstawowa, średnia, a potem wyższa.

Więcej

Jak wydać mniej na Wielkanoc?

Na wielkanocne zakupy planujemy wydać średnio 535 zł. To o 57 zł

Więcej

Jak wydawać mniej na rozrywkę?

Odpoczynek oraz sprawianie sobie przyjemności jest konieczne, jeśli chcemy zachować w naszym

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!