15 maja, 2021

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2021

udostępnij

Zapraszamy na comiesięczną porcję ważnych informacji z rynku kredytów hipotecznych. Przygotowujemy ten wpis we współpracy z Magdaleną Zelek, która od wielu lat pracuje w branży finansowej i skutecznie pomaga osobom zainteresowanym uzyskać finansowanie na zakup nieruchomości.

More...

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, śledź nasze wpisy, bo wiedza tu zawarta poszerzy twoją świadomość na ten temat.

W Polsce od dłuższego czasu zauważamy rekordowo niski WIBOR, który sprawia, że obecnie kredyty hipoteczne powinny być stosunkowo tanie i atrakcyjne. Natomiast na całkowity koszt kredytu składa się wiele innych czynników, na przykład marża, czyli wynagrodzenie dla banku za udzielenie kredytu.

W ostatnim miesiącu dało się zauważyć, że banki zaczynają podwyższać wysokość marży, co powoduje, że kredyty hipotecznie drożeją. Dla przykładu bank BNP Paribas podniósł swoją ofertę z ubezpieczeniem premium z marży na poziomie 1,8% do marży 2,3%.

Nie wiesz, co to WIBOR (oprocentowanie) i marża lub co składa się na całkowity koszt kredytu? Przeczytaj ten WPIS.

Kolejne mocno odczuwalne zmiany dotyczą uznawalności umów o pracę na czas określony. Dodajmy, że od wielu miesięcy trudności w uzyskaniu kredytu mają osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie.  Santander Bank w ogóle nie rozpatruje wniosków o wyliczenie zdolności, jeśli dochody potencjalnych kredytobiorców pochodzą z takiego rodzaju umów. Od 17 kwietnia swoją politykę zaostrzył również Bank Millenium.

Bank Millenium wyłączył z kredytowania:

  • klientów zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas określony, dla których termin wygaśnięcia umowy następuje wcześniej niż w ciągu 12 miesięcy, licząc od daty złożenia wniosku o udzielenie informacji o kredycie,
  • klientów zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie/o dzieło prowadzonej krócej niż 12 miesięcy z danym pracodawcą, licząc wstecz od daty złożenia wniosku o udzielenie informacji o kredycie (przy czym również nie są akceptowane przerwy między umowami w przypadku występowania więcej niż jednej umowy z danym pracodawcą), potwierdzonej innym dokumentem niż zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

W naszych raportach dajemy Ci również szansę zajrzenia do aktualnych oferty niektórych banków i ich porównania. Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą.

A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Czy zauważyłaś, że różnica między najtańszą a najdroższą ofertą w przypadku 10% wkładu własnego wynosi ponad 62 tys. zł, zaś przy 20% wkładzie własnym toi aż 83 tys. zł?!

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Mówi, że z kredytem hipotecznym, jest jak z przyszłym mężem, trzeba go dobrze poznać, by powiedzieć “tak”.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Autorka raportu

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!


Zobacz także:

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2022

Sprawdź majowy ranking kredytów hipotecznych, który opatrzony jest komentarzem Magdaleny Zelek, ekspertki

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w lutym 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!