8 lipca, 2021

Raport: kredyty hipoteczne w lipcu 2021

udostępnij

Według naszej ekspertki w lipcu tego roku daje się zauważyć pewne zaostrzenia w liczeniu zdolności kredytowej. Chcesz dowiedzieć się więcej?

More...

Nasza ekspertka Magdalena Zelek przygotowuje dla nas co miesiąc symulację kosztów dla dwóch wariantów kredytu w zależności od wysokości wkładu własnego. Mówi też o tym, jakie działania podejmują banki i jaki to ma wpływ na warunki udzielania kredytów a ostatecznie na naszą kieszeń.

Aby pobrać dokładne kalkulacje, kliknij z zielony lub niebieski guzik i pobierz PDFy. Dowiesz się z nich dokładnie z jakimi kosztami trzeba się liczyć i kiedy zapłacimy bankowi najmniej.

A co się dzieje w lipcu na rynku kredytów hipotecznych?

Według naszej ekspertki daje się zauważyć pewne zaostrzenia w liczeniu zdolności kredytowej. Klient, który jeszcze w połowie czerwca mógł liczyć na 450 000 zł kredytu teraz może otrzymać 400 000 zł.

Oprócz tego na rynku istnieje duża rozbieżność w określaniu wspomnianej zdolności kredytowej. Dochód na poziomie 8 500 zł netto w jednym banku oznacza zdolność na poziomie 820 000 zł a w innym na poziomie 520 000 zł. Różnica jak widać jest ogromna.

Niewątpliwym atutem dla kredytobiorców jest fakt, że kilka banków wprowadziło zmiany w obostrzeniach:

  • Santander Bank zaczął przyjmować dochody z umowy o pracę na czas określony
  • Bank ING obniżył marże kredytowe
  • Banku Millennium skraca okres oczekiwania na decyzję kredytową

Zmiany daje się zauważyć również w zachowaniu klientów. Większość z nich czuje niepewność i brak stabilizacji gospodarczej, co przejawia się w zwiększonym zainteresowaniu kredytem ze stałym oprocentowaniem, choć jest ono przyznawane na okres 5 lat i powoduje, że kredyt jest przez to droższy.

Mimo to kredytobiorcy wolą się zabezpieczyć przed możliwym wzrostem raty kredytowej.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Wzięcie kredytu to poważna decyzja. Wsparcie specjalisty może okazać kluczowe dlatego zachęcamy do bezpłatnej konsultacji z naszą specjalistką.

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Autorka raportu

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!


Zobacz także:

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2022

Sprawdź majowy ranking kredytów hipotecznych, który opatrzony jest komentarzem Magdaleny Zelek, ekspertki

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w lutym 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!