1 grudnia, 2021

Raport: kredyty hipoteczne w grudniu 2021

udostępnij

Na co warto zwrócić uwagę przy pożyczaniu środków na zakup nieruchomości? Sięgnij po kolejną dawkę informacji na temat bieżącej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych.

More...

Grudzień 2021 to przede wszystkim podwyżka WIBORU, która wymusiła dużo zmian w ofertach kredytów bankowych. Kredyty stają się droższe. W ślad za tym idzie również zaostrzenie zdolności kredytowej.

Przypomnijmy, że WIBOR to skrót od Warsaw Interbank Offered Rate i oznacza wysokość oprocentowania na polskim rynku międzybankowym. Umowa o kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu odnosi się do tego wskaźnika.

Trzeba pamiętać, że jest to wskaźnik, który zmienia się codziennie, lecz zwykle nie są to wahania na tyle duże, aby niosły za sobą zauważalne zmiany w kosztach kredytów.

Tym razem jest jednak inaczej. Przed pandemią WIBOR wynosił 1,72%, w czasie pandemii spadł do 0,21% zaś obecnie mamy 2,38%.

Osoby, które zaciągały kredyt na przestrzeni 7 lat na pewno zauważą podwyżkę rat, zwłaszcza ci, którzy umowę podpisali, gdy WIBOR był najniższy.

Dlatego tak bardzo zachęcamy do świadomego podejścia do tematu kredytu hipotecznego i szukania najlepszych rozwiązań.

Prezentujemy także porównanie ofert, by pokazać, jak wiele pieniędzy można dzięki temu zaoszczędzić. W naszych raportach dajemy również szansę zajrzenia do aktualnych oferty niektórych banków i ich porównania.

Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą. A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Autorka raportu

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!

Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie odbywają się co miesiąc transmisje na żywo na temat rynku nieruchomości.


Zobacz także:

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2022

Sprawdź majowy ranking kredytów hipotecznych, który opatrzony jest komentarzem Magdaleny Zelek, ekspertki

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w lutym 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!