4 stycznia, 2022

Raport: kredyty hipoteczne w styczniu 2022

udostępnij

Zapraszamy na pierwszy w nowym roku ranking kredytów hipotecznych. Co przyniósł styczeń 2022? Zobacz!

More...

W cyklu tych wpisów podpowiadamy, na co trzeba zwracać uwagę przy pożyczaniu środków na zakup nieruchomości, omawiamy bieżącą sytuację na rynku kredytów, a także tłumaczymy podstawowe zwroty i terminy związane z tym tematem.

Ostatnie miesiące to dla kredytobiorców czas niepewności i oczekiwań na dalsze decyzje w sprawie stóp procentowych. Już wiemy, że Rada Polityki Pieniężnej po raz już czwarty podniosła stopy procentowe. Przy wysokiej inflacji, którą mamy obecnie nikt nie łudzi się, że obejdzie się bez kolejnych podwyżek.

Dobre sygnały nadchodzą z banków, które obniżają swoje marże. Alior Bank wprowadził wprowadza ofertę, w której prowizja wyniesie 0 zł, jeśli zdecydujemy się na wariant z ubezpieczeniem. W innych przypadkach marże zaczynają się od 1,7%.

Zmienia się również sposób akceptowania dochodów z działalności gospodarczej w ING. Od 1 stycznia tego roku bank ten bierze pod uwagę okres prowadzenia działalności przez 24 m-ce. Do tej pory był to tylko rok.

Sprawdź przykładową kalkulację kredytu hipotecznego na obecny miesiąc:

Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą. A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Autorka raportu

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!

Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie odbywają się co miesiąc transmisje na żywo na temat rynku nieruchomości.


Zobacz także:

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2022

Sprawdź majowy ranking kredytów hipotecznych, który opatrzony jest komentarzem Magdaleny Zelek, ekspertki

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w lutym 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!