2 lutego, 2022

Raport: kredyty hipoteczne w lutym 2022

udostępnij

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co banki mają do zaoferowania w lutym 2022!

More...

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące to wyczekiwania na decyzje Rady Polityki Pieniężnej, która regularnie na każdym z nich decyduje się na podniesienie stopy referencyjnej.

Natomiast to na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że banki niekoniecznie reagują dynamicznie na wprowadzane zmiany. Przyjrzyjmy się dwóm bankom: Mbank jeszcze nie zareagował na zmianę i WIBOR (stopa procentowa, po jakiej banki udzielają pożyczek innym bankom) na podstawie, którego są robione symulacje są na poziomie 1,99%, ale już w  BNP Paribas WIBOR jest zaktualizowany i jego aktualny poziom to 2,99%. 

Zachęcam zatem do zdroworozsądkowego patrzenia. Bierzmy pod uwagę marże, które w obecnej sytuacji są bardzo istotne. A tu możemy zauważyć pozytywne przykłady jej obniżania.  W Alior banku najniższa wynosi 1,7%, w Pekao SA od 1 lutego to 1,79%. W BNP Paribas dla specjalnych grup zawodowych przygotowano ofertę z marżą na poziomie 1,7%. Dodatkowo, jeśli klient podpisze umowę w okresie 14 dni od wydania pozytywnej decyzji, można ją obniżyć o kolejne 0,1%.

Oprocentowanie stałe idzie do góry, na przykład we wspomnianym już wcześniej Pekao SA zaczyna się od 6,24% (do końca stycznia było poniżej 5,9%).

Czy rosnące koszty wpływają na zainteresowanie kredytami? Niekoniecznie, dalej chcemy kupować własne mieszkania lub budować domy. Ale na pewno warto podejść do tego tematu z pełną świadomością i wiedzą na temat kredytów i wszystkich czynników, które je determinują.

Aby unaocznić, z jak różnymi ofertami możesz się spotkać na rynku, proponujemy zapoznanie się z comiesięcznymi raportami z różnych banków. 

Sprawdź przykładową kalkulację kredytu hipotecznego na obecny miesiąc:

Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą. A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Autorka raportu

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!

Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie odbywają się co miesiąc transmisje na żywo na temat rynku nieruchomości.


Zobacz także:

Raport: kredyty hipoteczne w maju 2022

Sprawdź majowy ranking kredytów hipotecznych, który opatrzony jest komentarzem Magdaleny Zelek, ekspertki

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co

Więcej

Raport: kredyty hipoteczne w styczniu 2022

Zapraszamy na pierwszy w nowym roku ranking kredytów hipotecznych. Co przyniósł styczeń

Więcej

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!