1 marca, 2022

Raport: kredyty hipoteczne w marcu 2022

udostępnij

Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym teraz lub w niedalekiej przyszłości, sprawdź co banki mają do zaoferowania w marcu 2022!

More...

Jakie zmiany na rynku kredytów hipotecznych można zauważyć w marcu?

Pierwsza z nich dotyczy marż i dwóch kierunków, na które decydują się banki. W przypadku kredytu ze zmiennym oprocentowaniem marże maleją (np. w banku ING są na poziomie 1,75% . Można też spotkać się z obniżoną prowizją za udzielenie kredytu, która wynosi 1%). Natomiast dla kredytów ze stałą stopą procentową marże cały czas rosną. 

Przeglądając rynek można zauważyć, że obecnie najniższe oprocentowanie stałe oferuje  bank BNP Paribas i jest to 5,6%. W większości banków spodziewajmy się jednak poziomu powyżej 6,0%. Najwyższe, jakie znaleźliśmy to 6,79%. 

Sprawdź przykładową kalkulację kredytu hipotecznego na obecny miesiąc:

Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą. A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Autorka raportu

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!