15 kwietnia, 2022

Pan Paragon. Recenzja aplikacji

udostępnij

PanParagon to bezpłatna aplikacja zakupowa, która umożliwia przechowywanie paragonów oraz ewidencję wydatków. Testowałam aplikację PanParagon i poznałam jej ciekawe funkcje, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Z wielką przyjemnością podzielę się z tobą moimi doświadczeniami. Sprawdź, w czym tobie może pomóc aplikacja PanParagon!

More...

Aplikacja Pan Paragon została pomyślana, jako pomoc przy codziennej ewidencji wydatków. Jak sama nazwa mówi, w zbieraniu paragonów ma nam właśnie pomóc pewien miły pan i smartfon. Okazuje się, że mając ze sobą telefon właściwie bez przerwy, zeskanowanie paragonu po wyjściu ze sklepu to chwila.

Wykonujemy tylko zdjęcie paragonu i aplikacja automatycznie rozpoznaje dane tj. nazwa sklepu, data zakupów, kwota. Zakupy przypisujemy do odpowiedniej kategorii. Możemy dodawać własne kategorie, aby mieć jeszcze większą kontrolę nad wydatkami. Widzimy ile pieniędzy wydajemy w danych kategoriach i gdzie uciekają nam pieniądze. Co ciekawe możemy sprawdzić jak wyglądają nasze wydatki w porównaniu z innymi osobami w podobnym wieku. Dowiemy się, czy statystycznie wydajemy za dużo, czy jesteśmy bardziej oszczędni.

Aplikacja przechowuje nasze paragony. Nie musimy już martwić się, że paragon zginie, poblaknie, zniszczy się, kiedy będziemy chcieli coś zwrócić lub zareklamować. Kupując ubrania, buty lub sprzęt elektroniczny możemy wpisać w aplikacji termin upływu gwarancji lub czas na zwrot towaru. PanParagon przypomni nam o zbliżającym się terminie, dzięki czemu oddamy lub zareklamujemy towar we właściwym czasie. Paragon przechowywany w aplikacji jest pełnoprawnym dowodem zakupu i stanowi podstawę reklamacji lub zwrotu.

W aplikacji możemy przechowywać wszystkie nasze karty lojalnościowe do różnych sklepów. Zazwyczaj płacę kartą, a do tego wystarczy mieć telefon. Często nawet nie zabieram ze sobą portfela i tych wszystkich kart, które wypychają mój portfel. Dzięki aplikacji mam wszystkie karty “przy sobie” i mogę z nich korzystać. 

W aplikacji mamy dostęp do kuponów z rabatami do różnych sklepów i produktów. Co ważne, otrzymasz tutaj 20 proc. zniżki na szkolenia i kursy Kobieta i Pieniądze. Wystarczy pobrać aplikację i skorzystać z kuponu! Poza tym w aplikacji PanParagon mamy dostęp do aktualnych gazetek z promocjami i nowościami. Dzięki temu możemy wydać mniej na zakupy. Dodatkowo, przeglądając gazetki sieci handlowych i tych popularnych sklepów możemy dodawać poszczególne produkty na listę zakupów, która automatycznie tworzy się w aplikacji.

Za pomocą aplikacji PanParagon ubezpieczymy sprzęt elektroniczny. Wystarczy zeskanować paragon i kilkoma kliknięciami w prosty sposób możemy zabezpieczyć na korzystnych warunkach nowy sprzęt.

Możemy tworzyć listy zakupów. Wystarczy wkleić link strony z przepisem i aplikacja odczytuje produkty, jakie potrzebujemy kupić. Możemy też sami dodawać produkty, zmieniać ilość lub usuwać z listy produkty, które już mamy w domu. PanParagon obsługuje portale tj. www.kwestiasmaku.comwww.mojewypieki.comwww.przepisy.pl. Na stronach mamy dostęp do różnorodnych przepisów, a lista zakupów tworzy się sama. Aplikacja segreguje produkty według kategorii lub nazwy, aby było nam łatwiej odnaleźć je w sklepie.

Do najważniejszych zalet aplikacji PanParagon zaliczam:

  • brak kosztów korzystania z aplikacji
  • możliwość przechowywania kart lojalnościowych
  • dostęp do kuponów z rabatami
  • dostęp do aktualnych gazetek z promocjami
  • przechowywanie paragonów towarów podlegających gwarancji i zwrotom
  • tworzenie listy zakupów

Prowadzę budżet od kilku lat z podziałem na główne kategorie tj. ŻYCIE, INWESTYCJE, EDUKACJA, PRZYJEMNOŚCI, DUŻE WYDATKI i DOBROCZYNNOŚĆ. W aplikacji mogę tworzyć własne kategorie, ale brakuje mi tego głównego podziału. Planuję wydatki, tak aby na początku miesiąca znać orientacyjną kwotę, jaką chcę wydać i co planuję kupić. Znam udział procentowy moich kosztów w stosunku do przychodów i dzięki temu mogę je optymalizować. W aplikacji mam statystyki wydatków. Widzę ile wydałam w poszczególnych kategoriach, ale te wartości nie odnoszą się do przychodów. Wówczas nie wiem, czy przekraczam budżet, czy mam dodatkowe oszczędności.

Aplikacja sprawdzi się, jeśli dopiero chcesz zacząć kontrolować swoje wydatki. Z miesiąca na miesiąc widzisz, ile wydajesz i w jakich kategoriach. Już samo rejestrowanie wydatków spowoduje, że zaczniesz zwracać uwagę na ceny, odmawiać sobie zbędnych rzeczy i oszczędzać. Wiem, że wiele osób po prostu nie lubi pracować z plikiem Excel, trudno im zachować systematyczność i szybko rezygnują. Wydaje się to skomplikowane i trudne. Korzystając z aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie paragonu i przypisać kategorię.

Polecam zainstalować aplikację i korzystać z funkcji, jakie daje PanParagon! 

Korzyści jest wiele i każdy dostosuje możliwości aplikacji do siebie. Z pewnością będę rejestrować paragony rzeczy, które podlegają gwarancji i możliwości zwrotu. Nieraz szukałam paragonów lub miałam je zniszczone w portfelu. Dzięki aplikacji mogę korzystać z kuponów rabatowych i od razu mam dostęp do gazetek z promocjami. Spodobała mi się też funkcja listy zakupów. To wszystko jest za darmo z aplikacją PanParagon!

Pobierz bezpłatną aplikację PanParagon na swój telefon i skorzystaj z rabatu 20 proc. na kursy i szkolenia Kobieta i Pieniądze.

Monika Lipowicz

Autorka recenzji

Zobacz także:Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!