6 kwietnia, 2022

Raport: kredyty hipoteczne w kwietniu 2022

udostępnij

W cyklu tych wpisów podpowiadamy, na co trzeba zwracać uwagę przy pożyczaniu środków na zakup nieruchomości, omawiamy bieżącą sytuację na rynku kredytów a także tłumaczymy podstawowe zwroty i terminy związane z tym tematem.

More...

Ten tekst powstaje po ogłoszeniu przez Radę Polityki Pieniężnej kolejnej podwyżki, czego efektem jest podniesienie głównej stawki do 4,5%.

Seria podwyżek powoduje dużo zmian a także lawinę niepewności wśród osób, które myślą o kredycie lub już go mają.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy czy pozostać na oprocentowaniu zmiennym, czy zdecydować się na stałe?

Jaki kredyt wybrać i czy w ogóle decydować się na niego w tych czasach?

Stopy procentowe rosną bardzo szybko, również stałe oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne jak niedawno i w niektórych bankach osiągnęły już 8,5%. 

Pozytywną zmianą jest spadek marży przy stałym oprocentowaniu. W niektórych bankach można spotkać się z marżą na poziomie 1,6%.

Obecna sytuacja na pewno sprawia, że decyzje, które podejmujemy są trudniejsze, bardziej wymagające i w większym stopniu zmuszające nas do zastanowienia się nad naszym życiem i odpowiedzialnością za poczynione kroki.

Sprawdź przykładową kalkulację kredytu hipotecznego na obecny miesiąc:

Przyjmujemy takie same współczynniki, aby efekt był uczciwy i miarodajny. W oparciu o nie w zestawieniu pokazujemy najtańszą ofertę, średnią i najdroższą. A zakładane parametry to: kwota kredytu (250 tys. zł), okres kredytu (25 lat), stała rata.

Oferta zakładająca 10% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 10%
Rata: stała

Oferta zakładająca 20% wkładu własnego:

Parametry: 250 tys. zł
Okres kredytu: 25 lat
Wkład własny: 20%
Rata: stała

Przygotowane rankingi mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego. Pamiętaj, że indywidualnie wyliczone koszty kredytu mogą odbiegać od tego, co zostało przedstawione w materiale.

Warto wiedzieć, do jakich drzwi pukać. Warto mieć osobę, z która można przedyskutować różne możliwości, warianty i najlepsze rozwiązania. Dlatego zapraszamy Was serdecznie na konsultacje z naszą ekspertką Magdaleną. 

Napisz wiadomość przez formularz, który znajduje się poniżej. Za pomoc Magdalena nie pobiera od Ciebie żadnego wynagrodzenia. Ponadto nie zobowiązuje Cię to do skorzystania z jej usług.

Autorka raportu

Magdalena Zelek, ekspertka finansowa, pomaga klientom m.in. w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dba o to, by klienci podejmowali świadome decyzje, dlatego jej priorytetem jest wnikliwe poznanie sytuacji przyszłych kredytobiorców a także rzetelne przedstawienie atrybutów ofert oraz ryzyka wynikającego z zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Umów się na bezpłatną konsultację

W ramach współpracy z Kobietą i Pieniądze otrzymujesz od Magdaleny możliwość bezpłatnej konsultacji dotyczącej kredytu hipotecznego!


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter!

>
Success message!
Warning message!
Error message!