Kto pamięta, że właśnie dzisiaj rozpoczyna się nowy ważny tydzień?! ?Od dzisiaj do niedzieli porządkujemy domowe i finansowe dokumenty.  ZACZYNAMY!  CZYTAJ dalej!

Mam tak, że od czasu do czasu robię wokół siebie generalne porządki. Wywalam dosłownie wszystko co wprowadza wokół mnie chaos, bo wyznaję prostą zasadę, że jak w wokoło jest porządek to i w głowie.
Ostatnio przez mój dom przeszło porządkowe tornato, dzięki Domowym Metamorfozom! Idąc za ciosem, przyszła pora na mój gabinet i coroczny przegląd dokumentów!

?I od takich porządków dzisiaj zaczniemy!?
1⃣ Zrób porządek wokół siebie! Wyrzuć lub oddaj wszystko z czego nie korzystałaś przez ostatnie pół roku!
2⃣ Zrób to samo w swoich aplikacjach i skrzynce mailowej. Wyłącz w aplikacjach społecznościowych powiadomienia, odłącz służbową skrzynkę od smartfona, wyłącz subskrypcje, które tylko robią SPAM. Zastosuj dietę niskoinformacyjną, dzięki której odzyskasz czas i przestrzeń w głowie na własne ważne myśli.
3⃣ Zrezygnuj z gazetek papierowych i drukowanych katalogów produktowych. Pozbądź się wszystkich tego typu rozpraszaczy.
4⃣ Zorganizuj kuwetkę / segregator / woreczek na paragony i codziennie wieczorem wraz z całą rodziną wyjmuj wszystkie potwierdzenia z portfela. Przy okazji przejrzyj je i podziel na te zapłacone i te do zapłaty.
5⃣ W niedzielę wieczorem wybierz wszystkie paragony i faktury, posegreguj (spisz wydatki) i zrób płatności wg terminów na fakturach (nie za wcześnie i nie za późno). Następnie przenieś wszystkie te dokumenty do segregatora, podziel wg miesięcy i przechowuj! Nie tylko ze względu na potencjalną reklamację. Paragony lub faktury wartościowszych przedmiotów skopiuj lub zeskanuj, bo tusz na papierze lubi z czasem blaknąć.
6⃣ Osobny segregator zaplanuj na przechowywanie dokumentów bankowych:
– umowa na prowadzenie konta bankowego
– dane dostępowe do kont i kart
– umowa kredytowa i potwierdzenia wpłat, sald
7⃣ Kolejny podpisany segregator przygotuj na ubezpieczenia, kolejny na inwestycje, podatki, samochód (jeśli masz) i mieszkanie / dom, zdrowie. Wiem, że nagle twoja półka w domu zaczyna przypominać biuro księgowej, ale porządek w dokumentach do podstawa do sprawnego funkcjonowania całego twojego domowego przedsiębiorstwa!

Masz dzisiaj co robić! Porządki wokół siebie! Jutro kup segregatory i koszulki. Już dzisiaj oczyść portfel. Zorganizuj miejsce na codzienne składowanie paragonów, a niedzielny wieczór już dzisiaj zaplanuj na finansowe podsumowania i planowania tygodnia!

?Podejmujesz działanie? Mogę na Ciebie liczyć? ?
Napisz TAK w komentarzu! Dziękuję

Do jutra!
Dominika

>
Success message!
Warning message!
Error message!