29 sierpnia, 2020

8 zasad kobiety pracującej

udostępnij

Czy wiesz, że o sukcesie zawodowym decyduje osiem zasad, o których powinna pamiętać każda aktywna zawodowo kobieta? A jeśli chcesz więcej, to zmaksymalizuj działania! Stosuj osiem zasad dziesięć razy częściej i więcej! Do ataku!

1.     Bądź z siebie dumna! Niech pewność siebie bije od ciebie, tak jak i pozytywna energia! 

Twórz taki wizerunek siebie, który jest w zgodzie z tobą samą (można to przełożyć także na kreowanie wizerunku firmy). Buduj w odbiorcach przekonanie, że jesteś świetną ekspertką i po prostu fajną osobą. A takich przecież chce się znać!

2.     Bądź przekonana co do wartości, jaką oferujesz! 

Musisz być największą orędowniczką i fanką swojej oferty. Jeśli sama nie będziesz przekonana, nie przekonasz nikogo! Stosuj w swoim życiu rozwiązania, które propagujesz. Posiadaj swoje indywidualne doświadczenia i przykłady, dzięki którym jesteś wiarygodna dla innych.

3.     Nie bój się! 

Obawiasz się, że ktoś cię wyśmieje? Skrytykuje? Że będzie wiedział więcej? Zmień myślenie! Przecież wiesz o wiele więcej niż ci, którzy są twoimi odbiorcami. Myśl o tym, jaki problem pomożesz rozwiązać swoim klientom za pomocą wiedzy i doświadczenia, które masz. Nie bój się chwalić swoimi osiągnięciami i wyciągać ze swojej biografii zawodowej rzeczy ważnych, wyjątkowych: znanych marek, nagród, wyróżnień, współpracy z ważnymi w twojej branży graczami na rynku. Nie bój się podkreślać swoich atutów za pomocą określeń typu: stworzyłam pierwszy w Polsce…pracowałam dla największych na rynku, m.in. dla…, zostałam wyróżniona… Mówienie o sobie dobrze jest tym, co odróżnia ekspertów od zwykłych ludzi.

4.     Komercjalizuj swoją wiedzę! 

Wiedza schowana głęboko w szufladzie nie pomoże nikomu, a uwierz mi, że na świecie jest wielu ludzi, którzy czekają na twoje rozwiązanie! Jako ekspertka sprzedajesz swoją wiedzę, komercjalizujesz doświadczenie, aby zarabiać pieniądze.

5.     Mów o sobie dużo i głośno! 

Masz pomysł na siebie, wiesz, w czym chcesz pomóc ludziom, znasz swoją specjalizację, więc zadbaj o to, żeby klienci się o tym dowiedzieli: rób marketing. Można robić to samo co inni, tylko inaczej, bo każdemu czegoś innego potrzeba i każdy czegoś innego szuka. Najważniejsze, żeby wstać, wyjść i się nie bać. Gwiazdorstwo? Nie. Masz świadomość narzędzi i używasz ich w określonym celu. Tylko tyle, a jednak jak dużo!

6.     Buduj wartość swojego nazwiska! 

Jeśli pracujesz na etacie, tak samo masz przestrzeń do wzmacniania rozpoznawalności swojego nazwiska w firmie i na rynku pracy. W interesie firmy jest zatrudniać osobę, która jest ekspertem w swojej dziedzinie. Nikt nie wie, co się zdarzy za rok, za dwa, i nawet jeśli dziś nie planujesz założyć własnej firmy, to pracuj na swoją pozycję na rynku.

7.     Mów otwarcie o pieniądzach! 

Zanim będziesz mieć menadżera, który w twoim imieniu będzie negocjował stawki za twoją pracę, to musisz zająć się tym sama. Jeśli masz obawy przed podaniem wysokich sum, to zapisz je sobie na kartce i potem przeczytaj. Wyłącz wtedy myślenie i tylko odtwarzaj. Z czasem będzie to dla ciebie dużo prostsze. Grunt to nie zaniżać swojej wartości i nauczyć się mówić głośno i wyraźnie o sobie i wynagrodzeniu dla siebie. Pamiętaj! Chodzi o twoje życie i jego jakość. Zgodzisz się ze mną, że to ważna sprawa?

8.     Zajmij miejsce w pierwszym rzędzie! 

Rynek ma nieograniczoną pojemność, jeśli chodzi o liczbę funkcjonujących na nim ekspertów. Nie ma jednego eksperta finansowego, jest wielu, wśród których odbiorca wybiera tego, który oferuje wiedzę, jakiej ten potrzebuje. Chcesz być w pierwszej lidze? Chcesz dużo zarabiać? Chcesz pracować coraz mniej? Chcesz od życia maksimum? Chcesz wpływać na życie innych? Chcesz pomagać innym? Chcesz coś pozostawić po sobie na świecie? Idź po to!

Zbuduj swoją pozycję ekspertki dzięki wiedzy z książki "Ekspertka"!Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!