5 maja, 2022

Kolory i pieniądze. Co kolory mówią o naszych przekonaniach?

udostępnij

Świat zewnętrzny jest odzwierciedleniem naszych myśli i przekonań. Nasz wygląd wiele mówi o nas samych. Styl i kolory ubrań, jakie nosimy często odzwierciedlają nasz nastrój, osobowość i stosunek do samych siebie.

More...

Żyjemy w dynamicznych czasach, kiedy trudno nadążyć za trendami. Mówi się, jakie mamy być i co nosić. Z jednej strony widzimy piękne zdjęcia kobiet w mediach społecznościowych i wkręcamy sobie, że to z nami jest coś nie tak. Z drugiej strony, kiedy przejdziemy się ulicą widzimy kobiety, którym daleko ubiorem i wyglądem do tych z Instagrama. Dlaczego niektóre z nas dobrze wyglądają na co dzień, a inne o ten wygląd nie dbają?

Decydują o tym nasze przekonania i to co o sobie myślimy. Szczególnie my, kobiety poprzez wygląd nieraz definiujemy siebie. Spójny i autentyczny wizerunek wiąże się ze znajomością siebie, swoich mocnych i słabych stron, swojej osobowości i swoich wartości. Podążając ślepo za modą nieraz gubimy same siebie. Wybieramy kolory i fasony, które nie pasują do naszego typu urody i sylwetki. Chcemy upodobnić się do znanych osób, zapominając, że ten wizerunek nie odzwierciedla nas samych. Nieraz możemy czuć się niekomfortowo w zbyt mocnym makijażu lub zbyt krótkiej sukience.

To jak dbamy o siebie i swój wygląd odzwierciedla często jak bardzo akceptujemy i lubimy same siebie, jak dobrze czujemy się w swoim ciele i jak bardzo ulegamy wpływom świata zewnętrznego. Co mówią o nas kolory jakie nosimy?

Złoty
Symbolizuje bogactwo, sławę, luksus i dobrobyt. Złoto to najlepszy kolor, aby przyciągnąć pieniądze do swojego życia. Czy pozwalasz sobie nosić złotą biżuterię? Czy czujesz, że zasługujesz na złoto, a tym samym na bogactwo? Czy otaczasz się złotymi elementami?

Czerwony
Oznacza sukces, pasję, ambicję, odwagę, zdecydowanie i pewność siebie. Czerwień kojarzona jest przede wszystkim z namiętnością, energią i emocjami. Wkładając coś czerwonego dodajemy sobie energii do działania. Chińczycy uważają, że kolor czerwony jest kolorem obfitości i bogactwa.

Żółty
To kolor odnoszący się do słońca, światła, szczęścia, optymizmu i sukcesu. Osoba ubrana na żółto jest towarzyska, energiczna, kreatywna, pozytywnie nastawione do życia i ludzi. Kolor żółty przyciąga możliwości i pieniądze.

Pomarańczowy
Oznacza dobrobyt, rozwój, aktywność, zabawę i spontaniczność. Pomarańcz łączy w sobie energię czerwonego i żółtego. Kolor ten zapewnia siłę i determinację w realizacji celów.

Zielony
Symbolizuje harmonię, rozwój, spokój i szczęście. Oznacza wolność, zdrowie, nadzieję i dobre samopoczucie.

Niebieski
Oznacza spokój, inteligencję i lojalność. Ubrana na niebiesko czujesz się pewniejsza siebie, kompetentna i bardziej niezawodna.

Biały
Reprezentuje niewinność, czystość i pokój. Oznacza perfekcjonizm, ład i porządek.

Brązowy
Reprezentuje pracowitość, odpowiedzialność, skromność, uczciwość, pokorę i surowość.

Czarny
Oznacza dyscyplinę i elegancję. Kojarzony jest z tajemniczością, powagą, śmiercią i żałobą.

Szary
Oznacza równowagę, nieśmiałość i izolację. Kojarzony jest z nudą, spokojem i intelektem.

Jakie kolory najbardziej lubisz? Jakie barwy dominują w Twojej szafie i wokół Ciebie? Czy dodają Tobie energii do działania i przyciągają pieniądze?

Jakiego koloru jest Twój portfel? Oto trzy najpopularniejsze kolory portfela i jego moce:

Czerwony portfel
Wybierany jest najchętniej przez kobiety. Czerwony kolor oznacza dążenie do sukcesu, dodaje energii i uwalnia od wszelkich ograniczeń. To barwa radości, a jak wiadomo pieniądze lubią trzymać się osób radosnych i optymistycznie nastawionych do świata.

Czarny portfel
Zwykle ten kolor wybierają osoby zdyscyplinowane, wyrafinowane i niezależne. Kolor czarny oznacza elegancję i prestiż, a ten ma związek z poważaniem, sukcesem i dobrobytem.

Brązowy portfel
Ten kolor wybierają osoby, które cenią ponadczasowy i uniwersalny wygląd, uczciwość i lojalność. Brąz kojarzony jest ze skromnością, a ta cecha nie przyciąga pieniędzy.

Otaczaj się pozytywnymi barwami, które dodadzą Tobie pewności siebie i energii. To jak czujesz się danego dnia przekłada się na Twoje zachowanie, podejmowane decyzje i wyniki.

Czasem boimy się opinii innych ludzi. Słyszymy sformułowania, że coś nam nie wypada. Mamy zbyt duży dekolt, albo za mały. Zbyt krótką sukienkę, albo zakrywamy zgrabne nogi. Ulegamy przekonaniom, które kiedyś usłyszałyśmy i próbujemy zadowolić innych. Zakładamy kolory, które są aktualnie modne, chociaż wcale nie pasują do naszego typu urody. 

Nie podążaj ślepo za tłumem i trendami, bo zgubisz samą siebie i autentyczność. Najważniejsze, żebyś czuła się dobrze. Odbicie w lustrze i wiek masz jedno. Niech Twój wizerunek działa na Twoją korzyść!

Ewelina Mańczak

Autorka artykułu

Stylistka i wizażystka

Prywatnie samodzielna mama 12-latki. Pasjonatka rozwoju osobistego, aktywności fizycznej i poznawania nowych ludzi. Od 2019 roku uczestniczy w spotkaniach Klubu Kobieta i Pieniądze w Poznaniu.

Zobacz także:Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!