14 listopada, 2019

Pomysły na dodatkowe pieniądze przed świętami

udostępnij

Lubimy okres Świąt Bożego Narodzenia – czas spędzony z rodziną, ulubione potrawy wigilijne, prezenty, pięknie udekorowany dom. Zanim jednak oddamy się świętowaniu czeka nas wiele przygotowań i związanych z tym wydatków. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu, dlatego to idealny moment, aby dorobić i zorganizować święta marzeń! Zastanawiasz się w jaki sposób zarobić dodatkowe pieniądze przed świętami? Możliwości jest wiele!

 • Wyprzedaż – na pewno masz w domu rzeczy, których już nie używasz, a są w dobrym stanie. To mogą być ubrania, książki, gry, zabawki, sprzęt, meble. Wystaw te przedmioty na platformach internetowych typu Allegro, OLX, Sprzedajemy.pl lub zorganizuj wyprzedaż. To co dla Ciebie jest zbędne może okazać się dla kogoś wspaniałym prezentem świątecznym. Zatem wszyscy korzystają – Ty zarobisz dodatkowe pieniądze, a druga strona zaoszczędzi na świątecznych zakupach.

 • Nadgodziny w pracy – jeśli pracujesz na etacie to zapytaj szefa czy jest możliwość wzięcia nadgodzin lub dodatkowych obowiązków (oczywiście odpłatnie). Okres przedświąteczny to czas kiedy zazwyczaj mamy więcej pracy związanej też z końcem roku. Może chcesz przyjść do pracy w weekend lub popracować zdalnie? Po prostu zapytaj jakie są możliwości.

 • Pisanie treści – jeśli lubisz pisać i znasz się na nowoczesnej komunikacji to możesz przygotowywać teksty na strony internetowe, do newsletterów lub mediów społecznościowych.

 • Sprzątanie – w związku z licznymi obowiązkami przed świętami wiele osób chętnie zleci posprzątanie swojego domu czy mieszkania. Pracę możesz wykonać popołudniami lub weekend. Popytaj znajomych, sprawdź ogłoszenia lub sama przygotuj ofertę.

 • Pieczenie świątecznych ciast – może należysz do kobiet, które lubią piec i przygotowywać świąteczne słodkości? Wykorzystaj tą umiejętność, ponieważ wiele osób tego nie lubi lub zwyczajnie nie starcza im czasu i wolą przed świętami zakupić kilka blaszek ciasta.

 • Gotowanie świątecznych potraw –lubisz lepić pierogi, smażyć krokiety, przygotować karpia lub inną wigilijną potrawę? Umów się z rodziną, znajomymi, sąsiadami i przygotuj potrawy również dla nich (oczywiście za dodatkowe pieniądze). Możesz też zgłosić się do restauracji lub firmy cateringowej, które dostarczają gotowe potrawy wigilijne do domu i biura. W związku z licznymi zamówieniami takie firmy poszukują dodatkowych pracowników przed świętami.

 • Pakowanie prezentów –lubimy pięknie zapakowane prezenty pod choinką – kolorowy papier, wstążki, dekoracje. W centrach handlowych mamy stoiska, gdzie pakowane są prezenty. A może Ty chciałabyś się tym zająć?

 • Sprzedaż własnoręcznie robionych prezentów – produkty handmade cieszą się popularnością. W okresie świątecznym szukamy oryginalnych prezentów dla naszych bliskich. Może lubisz szydełkować, robić na drutach, wykonywać biżuterię? Własnoręcznie robione serwetki, czapki, szaliki, koce czy biżuteria to dobry pomysł na prezent, a Ty zarobisz dodatkowe pieniądze.

 • Sprzedaż własnoręcznie robionych ozdób lub kartek świątecznych – jeśli masz zdolności manualne i lubisz tego typu zajęcia to możesz wykonać dekoracje, stroiki, ozdoby na choinkę lub nietypowe kartki świąteczne. Swoje dzieła możesz wystawić na platformach internetowych i zarobić dodatkowe pieniądze.

 • Praca Śnieżynki – okres przedświąteczny to czas, kiedy w centrum handlowym organizowane są liczne atrakcje dla dzieci. Wówczas mężczyźni występują w roli św. Mikołaja, natomiast kobiety w przebraniu Śnieżynki lub innych postaci z bajek. 

 • Praca w sklepie jako doradca klienta – zwiększony ruch w centrach handlowych w okresie przedświątecznym powoduje, że sklepy poszukują dodatkowych pracowników.

 • Praca kuriera – coraz częściej zamawiamy prezenty i dekoracje ze sklepów internetowych. Wszystkie paczki powinny dotrzeć do nas przed 24 grudnia, zatem firmy kurierskie poszukują dodatkowych pracowników, którzy dostarczą zwiększoną ilość przesyłek.

Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych wydatków, jednak to również dobry moment na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Możliwości jest wiele. Niektóre z pomysłów można wdrożyć typowo w okresie przed świętami, jednak kilka można wykorzystać przez cały rok. Do świąt zostało nieco czasu, także już dziś zaplanuj swoje dodatkowe pieniądze. Mam nadzieje, że zainspirowałam Cię pomysłami i wybierzesz coś dla siebie.

Monika Lipowicz

Autorka artykułu

Pobierz bezpłatny arkusz do planowania świątecznych wydatków!

Co zrobić, aby budżet domowy przetrwał świąteczne zmasowane wydatki?  Wygospodaruj z dużego budżetu domowego część na świąteczne wydatki. Zaplanuj świąteczne wydatki trzymając się ustalonego wcześniej budżetu. Przelicz wszystko w naszym arkuszu kalkulacyjnym i świętuj spokojnie!


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!