11 grudnia, 2024

Święta tuż-tuż. Jak wybrać idealny prezent?

udostępnij

Święta to czas radości, ale także wyzwań – szczególnie, gdy chodzi o wybór prezentów. W obecnych czasach, gdy wiele osób stara się bardziej świadomie zarządzać swoimi finansami, dobór odpowiednich upominków może stanowić nie lada problem. Jak wybrać prezenty, które będą zarówno trafione, jak i nie zrujnują budżetu?

More...

Nietrafiony prezent potrafi rozczarować zarówno obdarowanego, jak i darczyńcę, dlatego warto pomyśleć o czymś, co nie tylko sprawi radość, ale i przyniesie wartość długoterminową. Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów, które będą wartościowe i praktyczne, ten artykuł jest dla Ciebie!

Pamiętaj, aby zawsze zastanowić się, co jest w danym momencie najbardziej potrzebne obdarowywanej osobie. Idealny prezent to taki, który niesie wartość nie tylko w chwili wręczenia, ale również przez lata.

"Według badania IBRiS, Polacy w okresie świątecznym najczęściej wybierają prezenty praktyczne i popularne. Pod choinką pojawią się: Kosmetyki – taki prezent planuje kupić aż 38,5% badanych, Zabawki – wybór 33,9% ankietowanych, Słodycze – 30,8%, Ubrania – 29,1%, Sprzęt elektroniczny (tablet, telefon, komputer, konsola) – 24,2%. Nieco mniej popularne są: Książki – 21,8%, Biżuteria – 17,5%, Karty podarunkowe – 10,3%, Gry komputerowe – 7,8%. Warto jednak zauważyć, że gotówkę jako prezent zamierza podarować aż 26,5% respondentów". Źródło

Te dane pokazują, jak różnorodne są preferencje Polaków w kwestii świątecznych prezentów – od praktycznych po bardziej osobiste.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki prezent się zdecydujemy, ważne jest, aby był on przemyślany i dopasowany do potrzeb obdarowanego.

Oto pomysł na prezent, który może okazać się idealnym rozwiązaniem

1. Podaruj wiedzę 

Książki to klasyczny, a zarazem zawsze aktualny pomysł na prezent. Szczególnie warto postawić na książki rozwijające mentalnie, a także te z zakresu finansów, takie jak budżetowanie, inwestowanie, czy historie osób, które odniosły sukces. Takie prezenty nie tylko inspirują, ale również w praktyczny sposób zmieniają podejście do zarządzania pieniędzmi.

2. Podaruj złoto 

Złoto to prezent, który nigdy nie traci na wartości. Możesz podarować monety kolekcjonerskie lub mini sztabki złota. Pamiętaj, aby przechowywać złoto przez co najmniej 5 lat, aby jego wartość mogła wzrosnąć. Przy zakupie warto również pomyśleć o sejfie lub skrzynce do bezpiecznego przechowywania takiego skarbu.

3. Podaruj polisę 

Polisa ubezpieczeniowa to przemyślany i dojrzały prezent, który wyraża troskę o przyszłość obdarowanego. Dla współmałżonka jest to znak, że dbasz o jego bezpieczeństwo finansowe, oferując polisę na życie, która zapewni ochronę rodzinie w razie nieprzewidzianych sytuacji. Dla dzieci warto rozważyć polisę posagową, która pomoże zabezpieczyć ich przyszłość, np. poprzez sfinansowanie edukacji lub ułatwienie startu w dorosłe życie. Tego rodzaju prezent ma wartość długoterminową, oferując stabilność i poczucie bezpieczeństwa na lata.

4. Podaruj pieniądze na konkretny cel 

Podarowanie pieniędzy z przeznaczeniem na określony cel to wyjątkowo przemyślany i wartościowy pomysł. Warto zapytać obdarowaną osobę, na co aktualnie zbiera – może to być np. wyjazd, kurs rozwojowy lub specjalistyczne szkolenie. Tego rodzaju cel może dotyczyć zarówno osób młodszych, jak i starszych. W przypadku, gdy rodzina zdecyduje się złożyć na jeden większy prezent, jak np. kurs edukacyjny, jego wartość będzie znacznie wyższa niż suma drobnych upominków, które z biegiem czasu mogą stracić na znaczeniu.

5. Podaruj konsultację finansową 

Jeśli szukasz prezentu wyjątkowego i jednocześnie praktycznego, pomyśl o podarowaniu konsultacji finansowej z naszymi doświadczonymi trenerami. Dzięki niej Twoi bliscy zyskają nie tylko wiedzę, ale również konkretne wskazówki, jak lepiej zarządzać swoimi finansami. Pomożemy wyznaczyć cele i wskażemy odpowiednią drogę do ich realizacji!

Zaskocz bliskich prezentem w postaci konsultacji finansowej, która zmieni ich finanse na lepsze!

Kobieta i pieniądze

Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!