26 lipca, 2023

Wyzwanie “Jak oszczędzać i chronić wartość pieniędzy w czasach wysokiej inflacji i zabezpieczyć się na przyszłość?”

udostępnij

Proces oszczędzania składa się głównie z obniżania, ograniczenia i redukcji kosztów utrzymania. Dlatego jest to czynność tak trudna dla osób, które nie prowadzą świadomie swoich finansów. A jeśli już się uda, to co zrobić z tymi pieniędzmi? Weź udział w bezpłatnym trzydniowym wyzwaniu, a znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

More...

Oszczędzanie to proces zatrzymywania pewnej ilości pieniędzy pochodzących z zysków lub wynagrodzenia w celu późniejszego wykorzystania. Polega na odłożeniu części środków pieniężnych, które mogą być wykorzystane w przyszłości, zamiast natychmiastowego ich wydawania. To odłożenie konsumpcji w czasie.

Proces oszczędzania składa się głównie z obniżania, ograniczenia i redukcji kosztów utrzymania. Dlatego jest to czynność tak trudna dla osób, które nie prowadzą świadomie swoich finansów. Z oszczędzaniem łączą się także bardzo mocno osobiste przekonania finansowe i emocje. Co wymiernie wpływa na zdolność danej osoby do gromadzenia pieniędzy (wydawania mniej niż zarabia), a następnie do lokowania ich w celu ochrony kapitału i jego dalszego pomnożenia.

Aktualna sytuacja związana z wysoką inflacją dodatkowo zniechęca do oszczędzania. "Po co odkładać pieniądze, skoro za jakiś czas mniej za nie kupię niż teraz? Zatem teraz wymienię środki finansowe na dobra materialne. Zyskam." To bardzo ludzkie i zrozumiałe, natomiast zgromadzone pieniądze są potrzebne każdej rodzinie na zabezpieczenie krótkoterminowe (większe wydatki, poduszka finansowa) i długoterminowe (zabezpieczenie zdrowia i emerytura).

Ta druga perspektywa jest cały czas odsuwana w czasie, licząc na lepsze czasy, większe zarobki, lepszą politykę Państwa. Pokazują to też badania, wg których te długoterminowe cele nie są nadal priorytetem większości. 

Jak oszczędzać skutecznie? Na Jakie cele? Gdzie "trzymać" zaoszczędzone pieniądze? Po odpowiedzi na te pytania, przyjdź na trzydniowe wyzwanie!

Zapisz się na serię 3 WEBINARÓW nt. oszczędzania w czasach wysokiej inflacji!Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!