Klub Kobiety i Pieniądze Online

Edukacyjne spotkania online realizujące dwunastomiesięczny program podstawowej edukacji finansowej dla kobiet!

Dołącz do Klubu Kobiety i Pieniądze Online!

Zarejestruj się w Klubie Kobiety i Pieniądze i korzystaj z nauki podstaw finansów osobistych online!

01.

Zostań członkinią Klubu Kobiety i Pieniądze

  • Dołącz do ogólnopolskiego Klubu Kobiety i Pieniądze i korzystaj z edukacji finansowej oraz benefitów.

02.

Integruj się z kobietami w swoim regionie

  • Buduj lokalną społeczność kobiet, dla których bezpieczeństwo finansowe to priorytet. Zostań Ambasadorką!

03.

Edukuj się online lub stacjonarnie

  • Korzystaj z programu podstawowej edukacji finansowej dla kobiet online lub stacjonarnie. Sprawdź kalendarz!

Klub Kobiety i Pieniądze online

Pobierz program i harmonogram klubu online!

Program Klubu Kobiety i Pieniądze Online

Klub online realizuje ten sam program co stacjonarny klub prowadzony przez edukatorki finansowe. Dzięki udziałowi w klubie online zyskasz dodatkowe spojrzenie na dany temat, uzupełnienie wiedzy, nowe kontakty, dostęp z dowolnego miejsca na ziemi.

Podstawy finansów osobistych

Klub realizuje podstawowy program z zakresu edukacji finansowej. Omawiamy zagadnienia potrzebne do lepszego finansowego funkcjonowania w dorosłym życiu!

"Większa ilość pieniędzy rzadko rozwiązuje czyjeś problemy finansowe. Może tego dokonać wiedza i inteligencja człowieka." - Robert Kiyosaki

Tematy spotkań klubowych

1. Finanse osobiste od czego zacząć?

Analiza sytuacji wyjściowej naszych finansów. Praca nad poznaniem swojej bieżącej sytuacji. Wszystko po to, aby nie żyć w ogólnym przekonaniu, że wiem na czym stoję. Kluczem do sukcesu jest pełna wiedza i pełna kontrola, a następnie świadome działanie. Podczas spotkania będziesz rozmawiać z grupą, ale też robić samodzielnie ćwiczenia w omawianym temacie.

2. Marzenia a finanse, czyli ile kosztuje realizacja marzeń

Dlaczego nie mamy oszczędności? Dlaczego nie rozwijamy się finansowo? Marzenia to paliwo napędowe naszych działań. A o czym ty marzysz? Ile kosztuje ich realizacja? Życie nie polega tylko na przeżyciu, ale na realizowaniu siebie i swoich marzeń. Dzięki pieniądzom można zrobić więcej i szybciej dla siebie i innych. Podczas spotkania będziesz miała okazję pomarzyć i policzyć ile potrzeba pieniędzy na ich realizację. Wynik z pewnością cię zaskoczy.

3. Budżetowanie, czyli zarządzanie domowym budżetem

Wszystko się zaczyna i wszystko może się skończyć w budżecie domowym. Co to oznacza? Jeśli panujesz nad budżetem, to utrzymasz bieżącą płynność finansową i zgromadzisz oszczędności, z którymi możesz iść dalej. Jeśli nie, stoisz w miejscu. Podczas spotkania poznasz budżetowanie, skuteczny sposób na zarządzanie pieniędzmi.

4. Finanse w związku, czyli jak żyć razem długo i szczęśliwie

Pieniądze nie muszą być kością niezgody w związku. Okazuje się, że szczera rozmowa o swoich pragnieniach, oczekiwaniach i planach, pomaga w ustaleniu wspólnej polityki finansowej w związku. Podczas spotkania poznasz skuteczną i sprawdzoną metodę zarządzania pieniędzmi w związku.

5. Zadłużenie i inne przypadki, czyli jak wyjść na prostą

Jedni mówią, że kredyt jest dźwignią handlu. Inni mówią, że pożyczanie pieniędzy grozi spiralą zadłużenia. Jak jest naprawdę? Oboje mają rację. Jak mądrze wykorzystywać pożyczone pieniądze? Na co można pożyczyć, a na co nie? Plus wskazówki dla potrzebujących, jak wyjść na prostą.

6. Nowe źródła pieniędzy, czyli skąd wziąć dodatkową kasę

Czy jedno źródło pieniędzy daje poczucie finansowego bezpieczeństwa? Jak zatem znaleźć sposób na dodatkowe, jak wygospodarować na to czas? Przyjdź na spotkanie, a poznasz ciekawe sposoby na dodatkowe przychody.

7. Dzieci a pieniądze, edukacja finansowa dzieci

Edukacja finansowa dzieci leży w gestii i obowiązku rodziców. To jak dzieci będą sobie radzić w pierwszych latach dorosłego życia będzie rodziców świadectwem. Podczas spotkania dowiesz się, jak wykorzystać kieszonkowe do nauki dzieci zarządzania pieniędzmi.

8. Aktywa i pasywa, czyli jak rozsądnie budować swój majątek

Jak budować mądrze swój majątek dowiesz się na tym spotkaniu. Okazuje się, że wielki i wspaniały dom to aktywo niedochodowe (pasywo), które co miesiąc kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Czy to źle? Pytanie, jakie są twoje priorytety. Jeśli chcesz zbudować niezależne i bezpieczne finansowo życie, to inaczej lokuj swoje pieniądze.

9. Mądra szefowa, czyli jak kontrolować domowe wydatki

Mądra szefowa w domu i w pracy, to taka, która wie, że dyscyplina wydatkowa to niezwykle istotna kwestia w drodze do spokoju finansowego i oszczędności. 

10. Dokumenty bezpieczeństwa m.in ubezpieczenie, testament

Istnieje pewien zestaw obowiązkowych zabezpieczeń, o które każda kobieta i rodzina powinna zadbać. Zaczynamy od ubezpieczenia na wypadek utraty zdrowia lub życia. Potem spisujemy testament niezależnie od wieku i na koniec (lub na początek) rozważamy czy nie lepiej byłoby rozdzielić majątek z mężem. Na co zwrócić uwagę przy każdym z tych dokumentów, dowiesz się na spotkaniu klubowym.

11. Inwestycje, co to jest i dlaczego tak się tego boimy

Czy różni się oszczędzanie od inwestowania? Dlaczego inwestowanie nie jest tylko możliwością, a koniecznością? Przyjdź na spotkanie, a dowiesz się dlaczego inwestowanie należy dopisać do listy zadań do wykonania.

12. Królowa nieruchomości, czyli jak posiąść swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpewniejszych form długoterminowego pomnażania pieniędzy. Jak zacząć? Na co zwrócić uwagę? Jak to wszystko policzyć? Kilka kluczowych informacji otrzymasz podczas spotkania klubowego. To dobry początek do nowej wspaniałej drogi do zostania rentierką.

Jak wygląda edukacja w klubie stacjonarnym i online?

Spotykamy się co miesiąc na dwugodzinne spotkanie edukacyjne na temat zgodny z programem. Edukatorka przeprowadza klubowiczki przez omawiane zagadnienia. Są realizowane ćwiczenia oraz dyskusje. Z każdego spotkania klubowiczki wychodzą z konkretną wiedzą, przemyśleniami i zadaniami do wykonania na spotkanie w kolejnym miesiącu. Systematyczna praca, trening i zaangażowanie dają niesamowite efekty! 

Tego potrzebujesz?

Najbliższe spotkanie klubowe online:

Dołącz do spotkania!


65 zł

Cena dla klubowiczek to 45,50 zł. Zarejestruj się, aby otrzymać kod zniżkowy.

Najbliższe spotkanie klubu online: 26 stycznia 2022, godzina 18.00. Temat: "Nowe źródła pieniędzy"

>
Success message!
Warning message!
Error message!