27 sierpnia, 2022

Czego chcesz od pieniędzy? Kobiety rozmawiają o pieniądzach

udostępnij

Bea jest Money Mindset & Business Coachem i na co dzień pomaga rozpoznać i zmienić przekonania, które powstrzymują nas przed zmianą swojej sytuacji finansowej na lepsze. W ten sposób wspiera innych w realizacji marzeń i kreowaniu życia na własnych zasadach. Z Dominiką rozmawiała o tym co nas blokuje i jak uczynić swoje życie bogatszym.

More...

Jak rozpoznać i zmienić te negatywne przekonania?

Trudno nam samodzielnie rozpoznać te przekonania. Wydaje nam się, że wszyscy wokół nas tak myślą i czynią. Uważamy, że właśnie tak powinnyśmy funkcjonować. Na co dzień raczej nie analizujemy same siebie. Rano spieszymy się do pracy. Wracamy do domu zmęczone, a trzeba jeszcze zająć się dziećmi, przygotować obiad, posprzątać itd.

Wbrew pozorom to właśnie od zmiany myślenia należy rozpocząć, aby w naszym życiu zaczęło układać się inaczej. Nie możemy oczekiwać innych efektów, jeśli nie zmienimy czegoś w sobie

Jest kilka najczęściej pojawiających się myśli, na które nie zwracamy uwagi. Wręcz wydaje nam się, że one mają nam pomagać, a jest zupełnie na odwrót.

Przykłady:

Robimy interes z samą sobą - chcemy coś osiągnąć lub coś kupić. Obiecujemy sobie zmiany, aby zrealizować cel. Jednak nie dotrzymujemy tej obietnicy.

Wyjścia awaryjne - mamy plan i wiemy, co chcemy osiągnąć, ale na wszelki wypadek ustalamy sobie, co zrobimy, jeśli plan się nie powiedzie. Wbrew pozorom w ten sposób rozpraszamy swoją uwagę i energię, zamiast skupić się na celu.

Wpływ na nasze przekonania, ma to co słyszymy od swoich bliskich na temat pieniędzy lub prowadzenia własnej firmy. W dzieciństwie często uczy się nas, że musimy zapracować, aby zasłużyć na nagrodę. Środowisko, w jakim przebywamy ma na nas największy wpływ.

Jak podnosić sobie poprzeczkę i zarabiać coraz więcej?

Opowiem na swoim przykładzie. Od wielu lat prowadzę szkolenia. Zrozumiałam, że jeśli wyceniam szkolenie na niską kwotę, to potrzebuję dużą ilość klientów, aby zarobić określoną kwotę. Jednocześnie motywacja tych osób do działania jest znacznie niższa niż osób, które za szkolenie płacą większą kwotę. Natomiast jeśli ja wyceniam na wyższą kwotę swoje szkolenia, to potrzebuję mniej klientów i mogę skoncentrować się na pracy z tym klientem. W ten sposób mam więcej czasu i zapewniam wyższą jakość szkoleń, a klient zyskuje bezpośredni kontakt ze mną. Doświadczenie pokazało mi, że znalezienie klientów na tańsze i droższe szkolenie wymaga ode mnie tyle samo pracy.

Zajmuję się tematem pieniędzy. Jednak nie chodzi o same pieniądze, ale o to, jaką jakość życia chcemy sobie zapewnić i jak możemy pozytywnie wpłynąć na życie innych, dzięki temu, że nam powodzi się lepiej.

Ważne jest poznanie siebie. Zrozumienie czego chcę od życia, od siebie i jaką rolę mają w moim życiu pieniądze.

Często mamy jeszcze przekonanie, że jak będę zarabiać określoną kwotę, to będę szczęśliwa. Wtedy zachęcam pomyśleć, jak dokładnie będziesz się czuć! Wtedy inaczej zaczynamy funkcjonować.

Temat wydaje się łatwy, ale jest dużo bardziej skomplikowany. Potrzebny jest czas i kolejne doświadczenia.

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmowę przeprowadziła Dominika Nawrocka, a tekst przygotowała Monika Lipowicz.


Zobacz także:


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!