17 kwietnia, 2022

Kobieto, działaj! Kobiety Rozmawiają o Pieniądzach

udostępnij

Aneta z mężem miała zupełnie inne podejście do pieniędzy i życia. Po urodzeniu dzieci była zależna finansowo od męża. On zarabiał, a ona opiekowała się dziećmi. Kiedy ona zaczęła uczyć się, rozwijać i zarabiać, różnice między nimi były coraz większe. Przyszedł moment, że Aneta spakowała siebie oraz małe dzieci i wyprowadziła się z domu.

More...

Pieniądze same w sobie nic nie znaczą. My nadajemy im znaczenie i wartość.

W tamtym momencie bała się. Jednak miała poczucie, że jeśli tego nie zrobi, to straci samą siebie. Decyzję podjęła sercem. Nie miała wsparcia ze strony najbliższych. Wtedy słyszała stereotypy, że odbiera dzieciom ojca. Wspomina, że obudziły się w niej siły, o których nie miała pojęcia. Została sama z dziećmi. Działała automatycznie. Dziś jest pod wrażeniem samej siebie, że dała radę. Zawalczyła o siebie. Dała sobie prawo do tego, aby zacząć nowe życie i budować je na własnych zasadach.

Jeśli nie zawalczymy o siebie, to nasza kreatywność umiera. Nasza dusza umiera.

Kiedy Aneta ma do podjęcia trudną decyzję, pyta samą siebie jaki wpływ będzie miała ta decyzja na jej życie za 10 lat. Jak brak decyzji i działania wpłynie na jej życie.

Aneta napisała książkę “Mamo, działaj”, w której inspiruje kobiety do zmian.

Działanie powoduje, że my czujemy swoją sprawczość. Poczucie sprawczości powoduje, że my mamy o sobie lepsze zdanie. Poczucie własnej wartości sprawia, że my jesteśmy światu więcej dać. 

Dla Anety pieniądze oznaczają bezpieczeństwo, zabawę, możliwość rozwoju i doświadczania. Działa w branży nieruchomości. Dochód jest nieregularny, dlatego dodatkowo działa w branży MLM (ang. Multi Level Marketing) i buduje dodatkowe źródło dochodu.

Jestem godna zarabiać dobre pieniądze!
Dzięki pieniądzom chcę doświadczać!

Nasza relacja z pieniędzmi jest dwustronna. Nie możemy odwracać się do nich plecami. Gdy będziemy na nie otwarte, będziemy o nie dbać i je szanować, to one będą nam wiernie służyć. To my decydujemy, w czym mają nam pomóc i na co chcemy je przeznaczyć.

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmowę przeprowadziła Dominika Nawrocka, a artykuł przygotowała Monika Lipowicz.

Chcesz podzielić się swoją historią?

Napisz wiadomość do redaktorki prowadzącej!


Tags


  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
    >
    Success message!
    Warning message!
    Error message!