„W podróży”, październik 2015, str. 54-56
Krok w przód

W PodróżyBudżetowanie? Analiza kosztów? Wolność finansowa? Nie taki diabeł straszny jak go malują. Zwłaszcza, gdy do skóry dobierze mu się Dominika Nawrocka – autorka bloga „Kobieta i pieniądze”, inwestorka i współwłaścicielka agencji specjalizującej się w marketingu internetowym.

Rozmawiała Ewa Nowaczyk-Przybylak

 

„W podróży”, listopad 2015, str. 56-58
Nie zaniżajmy cen

W podróży_11_2015W biznesie trzeba zarabiać, a praca po kosztach nie ma sensu. Dlatego mawia: „Lepiej robić nic, skoro mam nic nie zarobić”. Dominika Nawrocka – autorka bloga „Kobieta i pieniądze” i współwłaścicielka agencji marketingu internetowego – radzi, jak wyceniać własną pracę.

Rozmawiała: Ewa Nowaczyk-Przybylak

 

SukcesPisanySzminka.pl, 28 listopada 2015 r.
Pieniądze dają kobiecie wolność
Rozmawiała: Dagny Kurdwanowska

sukcespisanyszminka.plWydaje Ci się, że nie masz ręki do pieniędzy? Dominika Nawrocka napisała książkę, która uczy kobiety, jak nimi zarządzać i zyskać finansową niezależność. Choć skończyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej przyznaje, że o zarządzaniu finansami osobistymi miała niewielkie pojęcie. Kiedy jednak w jej życiu zaczął się kryzys – najpierw osobisty, później także zawodowy – postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wszystkiego nauczyć się od podstaw. Dziś mówi bez ogródek, że pieniądze to środek do tego, by być wolną i uczy inne kobiety, jak zyskać finansową niezależną. Właśnie wydała swoją pierwszą książkę „Kobieta i pieniądze”, a Dagny Kurdwanowskiej opowiada, jak żyć dostatnio, dlaczego mąż i małżeństwo to niezbyt stabilna inwestycja, dlaczego już dziś warto zadbać o swoją sytuację finansową na przyszłość oraz, że wszystko zaczyna się od marzeń.

natemat.pl, 4 grudnia 2015 r.
Bieda ma płeć i wiek: jest samotną kobietą po 60-tce. Odstaw bajki o księciu, póki nie jest za późno
Rozmawiała: Nino Dżikija

natemat.pl_1100 lat po uzyskaniu praw wyborczych wciąż bredzimy o księciu i jego białym rumaku. Takim, co pojawi się znikąd, obsypie prezentami i zabierze w opływający w mleko i miód świat. Ssiemy te historie z mlekiem matki i tego samego uczymy nasze córki. Nie widzimy nic złego w tym, że zrzekamy się odpowiedzialności za prowadzenie rodzinnego budżetu na rzecz mężczyzn. Szybciej też godzimy się na niekorzystne warunki pracy. – Jest to prosta droga do ekonomicznej niewoli – tłumaczy w rozmowie z naTemat.pl Dominika Nawrocka, propagatorka wiedzy finansowej wśród kobiet.

„W podróży”, grudzień 2015, str. 56-58
Nie daj się zjeść

W podróży_grudzień2015_1Rozum, plan i pohamowanie – oto prosta recepta na udane święta Dominiki Nawrockiej, blogerki finansowej, która właśnie wydała książkę „Kobieta i pieniądze. Siedem kroków edukacji finansowej dla kobiet”.

Rozmawiała Ewa Nowaczyk-Przybylak

 

 

„Mała Czarna” w Radio Kampus, 20 grudnia 2015

radio Kampus

Kobieta i Pieniądze
Red: Małgorzata Kwiecień

Odsłuchaj audycję!

 

Moje teksty znajdziesz także na eksperckiej platformie blogowej www.dyskusja.bizdyskusja.biz

 

 

 

Interia, 22 stycznia 2016
Newseria, „Polki obawiają się emerytury. Oszczędzanie najlepiej zacząć tuż po studiach”

interiaFinansowa przyszłość jest przedmiotem trosk wielu Polek, ale tylko nieliczne robią coś, by to zmienić. Zdaniem Dominiki Nawrockiej, autorki książki „Kobieta i Pieniądze”, o emeryturze należy zacząć myśleć już w momencie ukończenia studiów. Do zabezpieczenia finansowej przyszłości niezbędne jest gromadzenie kapitału, deponowanie oszczędności i inwestycje, a także rozsądne zarządzanie bieżącym budżetem domowym. 

 

Radio Kolor, 24 stycznia 2016
Audycja „Liderki uśmiechu”
Red. Justyna Sokołowska

radio kolorOdsłuchaj audycję!

„Dzisiejszy program z Twoim udziałem w Radio Kolor spowodował, że zasypała mnie lawina maili z prośbą o Twoją książkę. Uderzające jest to, że kobiety pisały o relacjach Ona-On-pieniądze. Jedna z nich dopiero po ślubie i przez przypadek dowiedziała się, że mąż wstępując na nową drogę życia już miał długi, a połowę pensji ściąga z niego komornik. Mimo to ona szuka sposobu na działalność gospodarczą i chce walczyć o to małżeństwo….Kobiety są niesamowite! Dominiko, dziękuję za otworzenie tych serc i inspiracj” Justyna Sokołowska, Radio Kolor

 

TyiBiznes.pl, 1 lutego 2016
BeataTomaszek, „Poznaj 7 zasad kobiecych finansów”

tyibiznesPrzeczytałam ją w jedno popołudnie i wiem, że warto było. W bardzo przystępny sposób ukazuje zagadnienia dotyczące finansów. Poprzez przekonania dotyczące pieniędzy i naszej relacji z nimi po inteligencję i wolność finansową. Dowiecie się co to bilansowanie i budżetowanie, ale po kolei.

 

WysokieObcasy.pl, 5 lutego 2016
„Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”

wysokie obcasy

[fragmenty książki]

 

 

 

 

Kobieta.Dziennik.pl, 1 lutego 2016 r.
Do ideału daleko… Kobiety świetnie zarządzają budżetami domowymi i firmowymi, ale…
Źródło: Newseria

kobieta.dziennik.plPolki bardzo dobrze zarządzają domowymi i firmowymi budżetami. Zdaniem Dominiki Nawrockiej, autorki książki „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”, mają jednak problemy z myśleniem perspektywicznym. Nie troszczą się m.in. o zabezpieczenie finansowe na starość. Kobiety boja się też prosić o podwyżkę lub zakładać własną firmę.

tok fmTok FM, 20 lutego 2016 r.
„Weekend Radia TOK FM”
Redaktor: Ewa Podolska

Odsłuchaj audycję!

 

 

natemat.pl, 7 marca 2016
Pieniądze? Znajdą się, najpierw trzeba mieć marzenia – wywiad z Dominiką Nawrocką
Red. Karolina Pałys

natematMówi, że nie jest coachem, ale jeśli kiedykolwiek chciałaby pójść tą drogą, wróżę sukces. Ma bowiem dwie najważniejsze w tym biznesie cechy: szeroki, wzbudzający natychmiastowe zaufanie uśmiech oraz magiczną moc przekonywania, że los leży w naszych rękach. Problemy finansowe w świecie Dominiki Nawrockiej, autorki książki „Kobieta i pieniądze”, nie są winą bezdusznie wstrzymującego naszą podwyżkę szefa czy żerującego na naszych podatkach rządu. Doświadczona przedsiębiorczyni i inwestorka zapewnia, że rozmiar portfela ogranicza wyłącznie poziom naszej determinacji. Jak ją w sobie znaleźć? Ponoć trzeba… zacząć marzyć.

pracuj.pl, 9 marca 2016 r.
Piękna płeć też potrafi, czyli jak skutecznie negocjować pensję

pracuj.plStatystyki nie pozostawiają złudzeń. Z danych serwisu www.zarobki.pracuj.pl wynika, że Polki zarabiają 14,8% mniej niż Polacy. Podobny problem istnieje w całej Unii Europejskiej i wielu innych krajach. Okazuje się także, że kobiety rzadziej walczą o wyższą pensję – mężczyźni swoje wynagrodzenie negocjują ponad 8 razy częściej! Pytamy ekspertów, jak panie powinny podchodzić do negocjacji finansowych, aby wychodzić z nich z dobrymi zarobkami. Rady przydadzą się nie tylko płci pięknej!

Książki, które mają moc!
Miasto Kobiet, marzec – kwiecień 2016

MIasto Kobiet   Przeczytaj więcej!

Trzy słoiki, czyli finanse dla dzieci
W podróży, kwiecień 2016
Red. Ewa Nowaczyk – Przybylak

w podrózy - dzieciPieniądz ma swoją wartość – nauczenie dziecka tej prostej prawdy to klucz do sukcesu w dorosłym życiu. O skutecznej edukacji finansowej najmłodszych mówi Dominika Nawrocka, autorka popularnego bloga „Kobieta i pieniądze”.

 

 

Skarbonka, Polskie Radio
Radio Dla DzieciRed. Mariusz Gzyl

Skarbonka

W programie w przystępny sposób objaśniamy dzieciom podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii i zachęcamy je do samodzielnego odkrywania tej jakże potrzebnej dziedziny nauki. Pokazujemy jej praktyczne zastosowania i przekonujemy, że wcale nie musi być nudna i niezrozumiała.

Poniedziałki 17.30 -18.00  – audycja dla dzieci 6-8 lat
Środy
17.30 -18.00 – audycja dla dzieci 9-11 lat
Piątki 17.30 -18.00 –
audycja dla dzieci 12-13 lat
Zaprasza Mariusz Gzyl i Dominika Nawrocka

Firma to gra długodystansowa
W podróży, maj 2016
Ewa Nowaczyk – Przybylak

w podróży_maj

W prowadzeniu firmy najtrudniejszy jest pierwszy rok, bo musimy zrobić przeskok mentalny z ciepłego, bezpiecznego etatu do pełnej samodzielności i odpowiedzialności za decyzje, także – a może przede wszystkim – w wymiarze finansowym. Jak to zrobić skutecznie? – radzi Dominika Nawrocka, autorka bloga „Kobieta i pieniądze”.

 

 

Nie wracam z wakacji na minusie
Świat Kobiety, lipiec 2016
Aleksandra Adamiak

Świat Kobiety

>
Success message!
Warning message!
Error message!