Moja historia

Witaj!

Nazywam się Dominika Nawrocka, mam dwoje dzieci, męża i na koncie sporo już doświadczeń związanych z pieniędzmi

Jestem autorką książek:

U podstaw napisania obu tych książek stoi moja głęboka wiara w moc kobiet! Uważam, że jesteśmy solą tej ziemi. Potrafimy bardzo dużo, choć same nie wierzymy, że stać nas na jeszcze więcej. Książkę „Kobieta i Pieniądze” napisałam po tym, gdy w 2010 r. moje małżeństwo przeszło poważny kryzys, który oprócz kwestii emocjonalnych mocno dotyczył w moim przekonaniu właśnie pieniędzy. To był właśnie ten moment, kiedy uświadomiłam sobie, jak ważne w moim życiu są pieniądze. Lata małżeństwa, wspólny majątek i wszystko w rękach męża. Byłam i tak w doskonałej sytuacji, bo miałam dobrze płatną pracę i na tyle siły w sobie, żeby się nie załamać, tylko zacząć długi proces zmiany całego życia.

Ten proces trwa cały czas. Wiem, jak ważne jest go zacząć inaczej niż w obliczu kryzysu. Kiedy pisałam swoją pierwszą książkę wieczorami przy jadalnianym stole wiedziałam, że muszę ją dać innym kobietom. Po to, aby były mądrzejsze ode mnie przed szkodą. Aby wcześniej zadbały o swoje sprawy finansowe i mogły podejmować wolne i niezależne decyzje, bo… pieniądze dają władzę. I my kobiety nie możemy na własne życzenie jej sobie odebrać. A dzieje się tak dlatego, że zwyczajnie… nie zajmujemy się swoimi pieniędzmi.

Opowiadam często taką anegdotę z życia wziętą, jak w moim domu umierają wszystkie kwiaty doniczkowe. Przecież to nic trudnego,… wystarczy podlać raz w tygodniu i z głowy. Dlaczego te kwiaty u mnie nie mają szans na przeżycie? BO JA SIĘ NIMI NIE ZAJMUJĘ! Jeśli nie troszczę się o nie, nie poświęcam im czasu, nie pielęgnuję, nie rozmnażam,… nie ma kwiatów, nie ma efektu. Tak samo jest z pieniędzmi. Zgodzisz się ze mną?

Kobiety i Pieniądze?

Tak! Kobiety i Pieniądze! Mam w sobie silną motywację do przebudzenia Polek i przekonania je, że jeśli nauczą się chociaż na podstawowym poziomie finansów osobistych to ich życie będzie dostatniejsze, szczęśliwsze, zdrowsze i dłuższe. Od 2015 roku poza książką podejmuję szereg działań (szkolenia, webinary, konferencje, seminaria, wywiady, debaty), gdzie tłumaczę kobietom, że pieniądze i finanse są proste. SĄ PROSTE! SĄ WAŻNE! SĄ POTRZEBNE! SĄ TAK KONIECZNE, jak chodzenie, mówienie czy pisanie i czytanie. To absolutna podstawa!

W książce „Ekspertka” idę krok dalej…

Od 2013 roku prowadzę swoją firmę. Kiedyś prowadziłam inne, cudze… Kiedy założyłam swoją myślałam, że pójdzie jak po maśle – przecież jestem cenioną i doświadczoną specjalistką – tłumaczyłam sobie. Te z Was, które przeszły podobną drogę wiedzą, że to są dwa zupełnie inne światy. Ten drugi świat choć trudny jest dla mnie spełnieniem marzeń o… wolności.

Nie szukałam i nadal nie szukam w biznesie łatwizny, tylko rozwoju, wyzwań i pieniędzy. Tak! Biznes to gra dla najlepszych i ja się właśnie za kogoś takiego uważam. Wykorzystuję dzisiaj wiedzę z tego „pierwszego świata” i łączę z drugim. Doświadczam, popełniam masę błędów, wyciągam wnioski, zamykam, otwieram, zmieniam, poprawiam. I tak pewnego dnia, gdy szukałam odpowiedzi na pytanie „Co zrobić, aby klienci mojej firmy płacili za nasze usługi więcej?” znalazłam odpowiedź… WARTOŚĆ! Muszę dostarczać wartościowsze usługi! Co to znaczy? – zapytasz.

W podobnym czasie czytałam i rozmyślałam o sytuacji kobiet na rynku pracy w Polsce. Dojmujące są statystyki i krzywe zarobków, bezrobocia itp. Co zrobić, aby nie wpaść właśnie w te smutne dane rynkowe? Co zrobić, aby po 40 roku życia nie usłyszeć na rozmowie rekrutacyjnej „Pani nie zaadoptuje się do nowych warunków pracy ze względu na wiek!”? I znów chodzi o WARTOŚĆ. A kto jest najwartościowszy dla klientów i pracodawców? Moim zdaniem są to EKSPERCI w swoich dziedzinach.

Zapytasz znowu „Kim jest ekspert?” Na te wszystkie pytania odpowiadam właśnie w swojej drugiej książce „Ekspertka. Książka dla kobiet, które mają dużo do powiedzenia”

Korzystaj!

Korzystaj z mojej wiedzy i inspiracji! Szukasz zmiany, poprawy w swoim życiu? Złap książkę, zobaczmy się na szkoleniu, napisz do mnie bezpośrednio lub przez media społecznościowe. Nie przyglądaj się i stój w miejscu. Poderwij się do biegu! Szkoda życia na dreptanie w miejscu. Dziewczyno, jeszcze nie wiesz, że stać Cię na wiele!

Chcesz ze mną współpracować? Dowiedz się więcej!

Z pozdrowieniami, Dominika Nawrocka

Opinie:

 

Moje inicjatywy edukacyjne: