3 grudnia, 2020

Jak wydawać mniej na świąteczne dekoracje? Sprawdzone sposoby

udostępnij

Uwielbiam okres przed Bożym Narodzeniem. Ubieranie choinki, lampki w oknie, pieczenie pierników tworzy wyjątkowy nastrój w te zimowe wieczory. Tegoroczne przygotowania z pewnością będą nieco inne jak do tej pory.  Jednak nie wyobrażam sobie, aby ich nie było. Jak stworzyć piękny, świąteczny wystrój niskim kosztem? Poznaj kilka skutecznych sposobów.

More...

1. Ustal BUDŻET

Jeśli planujesz jakiekolwiek DUŻE WYDATKI, to zacznij od ustalenia budżetu. Ta zasada jest uniwersalna i na pewno jeszcze nie raz o niej przeczytasz J Jeśli chodzi o świąteczne dekoracje, to spisz wszystko co chciałabyś kupić i ile to może kosztować. Za dużo? Zastanów się, czy możesz kupić coś taniej lub przygotować samodzielnie. Może należy z czegoś zrezygnować?

2. Postaw na MINIMALIZM 

Choinka, lamki w oknie, świece, trochę świerku nada naszym wnętrzom świąteczny klimat. Jednak nie przesadzaj z ilością ozdób. Mniej znaczy więcej. Postaw w tym roku na minimalizm i ogranicz ilość dekoracji. Z pewnością masz jeszcze wiele ozdób z poprzednich lat. Wybierz te najładniejsze i udekoruj nimi wnętrze.

3. Przygotuj dekoracje własnoręcznie 

W Internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów na ozdoby świąteczne DIY. Niektórzy kochają wykonywać własnoręcznie dekoracje. To może być świetny sposób na stworzenie unikalnych ozdób niskim kosztem oraz kreatywne spędzenie przedświątecznego czasu. Zaangażuj dzieci w przygotowania. Będą zachwycone zadaniami i efektami.

4. Zakup świece

Kojarzą się z zimowym okresem i oczekiwaniem na święta. Palące się świeczki sprawiają, że atmosfera robi się bardziej przytulna. Lubię ten klimat. Wystarczą świeczki, zielony świerk,  jakaś kokarda i świąteczna ozdoba gotowa. Pamiętaj, że świece są po to, aby je zapalać J Nie służą jedynie jako element dekoracyjny.

5. Postaw na dekoracje z naturalnych materiałów 

Takie ozdoby nie tylko dobrze wyglądają, ale również pięknie pachną. Koniecznie wykorzystaj żywy świerk. Sprawdzą się również suszone owoce, goździki, szyszki oraz wiklina. Domowe pierniki oraz świąteczne ciasteczka również mogą stanowić element dekoracyjny, a przyprawy korzenne zawsze kojarzą nam się ze świętami.

6. Zadbaj o przechowywanie

Niektóre ozdoby powinny służyć nam latami. Oczywiście każdego roku kilka bombek niechcący się zbije. Jednak ogromne znaczenie ma, gdzie i w jaki sposób je przechowujesz. W mojej rodzinie każdą bombkę osobno zawija się w serwetkę i wkłada do odpowiedniego kartonu. Wszystko jest podpisane i przechowywane w piwnicy, aby za rok wyjąć ozdoby w nienaruszonym stanie. Odpowiednie przechowywanie dotyczy wszystkich dekoracji.  Chodzi o to, aby posłużyły nam dłużej jak tylko pojedyncze święta.

Autorka: Monika Lipowicz

Zrób Szybki Test Online i sprawdź, jak radzisz sobie dzisiaj z pieniędzmi!

Może Ci się spodobać:Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!