28 marca, 2022

Kocham Cię, ale…

udostępnij

Ania pracowała z mężem, który prowadził jednoosobową działalność gospodarczą. Mieszkali razem z dziećmi w domu, który formalnie należał do jego mamy. Nawet majątek ruchomy tj. samochody podlegały pod działalność męża. Ania zorientowała się, jak w rzeczywistości wygląda jej sytuacja podczas jednego ze szkoleń. Świadomość sytuacji skłoniła ją do zmian. Poznaj całą historię.

More...

Ona pracuje, pomaga w zarządzaniu firmą, zajmuje się domem i dziećmi, a tak naprawdę nie ma praw do firmy, ani praw do domu, w którym mieszka! W przypadku śmierci męża ona straciłaby źródło dochodu, a dom byłby tylko własnością jego mamy. 

Takie wnioski wyciągnęła Ania, kiedy wraz z koleżanką pojechała na konferencję do Bydgoszczy, na którym swoje wystąpienie miała Dominika Nawrocka. Podczas szkolenia Ania zaczęła analizować swoją sytuację finansową, która nie była dla niej zadowalająca. Świadomość swojej sytuacji skłoniła ją do zmian.

Jeżeli sama o siebie nie zadbam, to nikt o mnie nie zadba. Nawet mój ukochany mąż!

Ania szczerze porozmawiała z mężem o ich sytuacji finansowej. Ostatecznie kupili mieszkanie, które było już wspólne. Następnie firmę z jednoosobowej działalności gospodarczej postanowili przekształcić w spółkę z o.o., gdzie oboje mają udziały po 50 proc. Sama przyznaje, że najtrudniej było jej pokonać swoje przekonania i zacząć otwarcie rozmawiać z mężem. Strach był niepotrzebny! Dzięki zmianom ona czuje się spokojnie i bezpiecznie.

Kluczowa jest świadomość! Zachęcam do edukacji finansowej, aby mieć świadomość swojej sytuacji.

Ania wcześniej nie miała tej świadomości. Myślała, że wszystko jest w porządku. Pierwszym krokiem było dla niej zdobycie wiedzy, jak pod względem prawnym wygląda jej sytuacja. Brak wiedzy wynika z braku edukacji. Nikt nas tego nie uczył. To w naszym interesie jest nadrobić zaległości.

Wchodzimy w związek, decydujemy się na wspólne życie i często zapominamy ustalić jego zasady. Nie rozmawiamy z partnerem o finansach, a to właśnie konflikty na tle finansowym są jednym z najczęstszych powodów rozstań. Szczególnie prowadząc działalność gospodarczą lub spółkę należy zadbać o kwestie prawne i znać konsekwencje swoich decyzji.

Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania. Ufaj, ale  sprawdzaj i bierz odpowiedzialność za swoje życie, zanim wydarzy się coś złego!

Pamiętaj, że jeśli masz teraz jakieś trudności finansowe, to nie jesteś sama! Historie się powtarzają. Są kobiety, które już dane trudności przeszły i chętnie podzielą się rozwiązaniem.

Zachęcam do wyjścia z domu i poszukiwania wspierających osób, które dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Mogą doradzić i pomóc.

Posłuchaj całej rozmowy!

Rozmowę przeprowadziła Dominika Nawrocka. Artykuł przygotowała Monika Lipowicz.

Przeczytaj także:Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!