7 maja, 2020

Edukacja to pierwszy krok do lepszego i dostatniego życia!

udostępnij

Mam na imię Agnieszka. Na co dzień pracuję jako spec. ds. zintegrowanych systemów zarządzania. Dodatkowo zajmuję się sprzedażą ubezpieczeń. W październiku 2019 r. oficjalnie zostałam Ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze w Grodzisku Wielkopolskim. Od stycznia 2020 r. prowadzę również spotkania Klubu w Wolsztynie. Prywatnie jestem mężatką i mamą dwóch córek w wieku trzech i dwunastu lat. Dziś chciałabym przybliżyć Tobie moją historię związaną z pieniędzmi i Klubem Kobiety i Pieniądze.

Znalazłam się w trudnej finansowo sytuacji, kiedy zaszłam w ciążę z pierwszym dzieckiem. To był lipiec 2007 r. Wtedy wróciłam z Anglii do Polski po ponad roku pracy za granicą jako au-pair. Równolegle uczyłam się tam języka angielskiego, uczęszczałam na zajęcia do college i zdobywałam certyfikaty. W Polsce chciałam szukać posady, gdzie wymagano znajomości języka angielskiego na poziomie konwersacyjnym. Nowy, lepszy etap życia  zawodowego stał przede mną otworem. Przynajmniej tak mi się wtedy wydawało. Wówczas dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ze względu na sezon urlopowy rekrutacje w firmach o tym czasie zwykle „stoją w miejscu”. We wrześniu widoczny był już ciążowy brzuszek, zatem nie miałam już szans na jakiekolwiek zatrudnienie.

Zarejestrowałam się w urzędzie pracy jako bezrobotna, bez prawa do zasiłku. Musiałam pogodzić się z faktem, że przez jakiś czas  będziemy żyć tylko z jednej pensji, wtedy jeszcze narzeczonego. Cóż mogę powiedzieć? Było ciężko. Korzystałam wtedy ze wszelkich dodatków od państwa (np. mieszkaniowego, rodzinnego) ze względu na niski dochód w rodzinie, aby polepszyć naszą sytuację finansową. Zdarzyło się nawet, że OPS (Ośrodek Pomocy Społecznej) przyznał nam jednorazową zapomogę. Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę musiała korzystać z takiej formy pomocy. Nie życzę nikomu takiej sytuacji. Kiedy masz niemowlę pod opieką trudno o dodatkowe zajęcie i jesteś zdana na łaskę lub niełaskę innych. Czułam bezsilność i strach ze względu na brak możliwości wpływu na własny los.

Stresowałam się również, że stracę biegłość w języku angielskim po pobycie w domu z dzieckiem. To miał być mój główny atut podczas poszukiwań nowej pracy. Dlatego, gdy córka miała już pół roku to ja szukałam zatrudnienia. Udało się! Mając dziewięciomiesięczne dziecko rozpoczęłam nową pracę jako specjalista ds. handlu międzynarodowego. Wszystko ułożyło się dobrze. Jednak, gdybym miała zatrudnienie przed zajściem w ciążę to nie musiałabym się martwić o pieniądze. Po prostu miałabym mniej stresu i mogła w pełni cieszyć się macierzyństwem.

Mam nadzieję, że moja historia będzie dla Ciebie przestrogą. Zadbaj o warunki swojego zatrudnienia i swoje finanse. Pieniądze są ważne w życiu. Przede wszystkim chodzi o komfort, kiedy nie musimy się martwić, czy starczy nam „od pierwszego do pierwszego”. Wówczas możemy zadbać o edukację naszych dzieci poprzez dodatkowe zajęcia i wyjazdy. Pamiętam, jak zazdrościłam koleżankom w liceum, które w wakacje jechały na obóz językowy do Londynu. Dziś chcę dać moim dzieciom możliwości, jakich nie miałam i zapewnić im lepszy start w dorosłe życie.

Do Klubu Kobiety i Pieniądze dołączyłam we wrześniu 2018 r. Ukończyłam cały cykl dwunastu spotkań w Wolsztynie i otrzymałam certyfikat. Inicjatywa bardzo mi się spodobała i pomogła mi zmienić podejście do pieniędzy na lepsze. W końcu zapanowałam nad wydatkami, zaczęłam regularnie oszczędzać i prowadzić domową księgowość. Kiedyś myślałam, że z moją pensją nie uda mi się zaoszczędzić dodatkowych pieniędzy. Jednak zrobiłam to i teraz myślę już o inwestycjach. Czuję się dumna z tego powodu!

W październiku 2019 r. oficjalnie dołączyłam do grona Ambasadorek Klubu Kobiety i Pieniądze. Otworzyłam Klub w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie pracuję. Postanowiłam pomóc innym kobietom i dzielić się wiedzą. Wierzę, że im jej poziom jest wyższy, ty wyższy jest poziom naszego życia. Od stycznia 2020 r. prowadzę również spotkania w Wolsztynie. W Klubie zmienisz swoje podejście do pieniędzy i poznasz wspaniałe kobiety. Edukacja to pierwszy krok do lepszego i dostatniego życia! Wzrośnie również Twoja pewność siebie. Zatem, wstąp do Klubu, ucz się pilnie i rozkwitaj!

Agnieszka Jurga, Ambasadorka Klubu Kobiety i Pieniądze w Grodzisku Wielkopolskim i Wolsztynie

Klub zakończył swoją działalność. Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z wydarzeniami, jakie organizujemy.


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!