13 czerwca, 2019

„Usłyszałam kiedyś, że szczęście jest wtedy, gdy okazja spotyka się z przygotowaniem”

udostępnij

“Usłyszałam kiedyś, że szczęście jest wtedy, gdy okazja spotyka się z przygotowaniem. Tak troszkę było z możliwością zostania ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze.” Oto historia Ani, Ambasadorki KKiP w Lipnie. Poznaj jej historię.

Prawie rok temu wybrałam się z koleżanką na pewną konferencję dla kobiet do Bydgoszczy. Okazało się, że jednym z gości specjalnych tego wydarzenia była Dominika Nawrocka, założycielka “Kobiety i Pieniądze”. Dominika mówiła o pieniądzach w taki sposób, że bardzo mnie tym zaintrygowała i pomyślałam, że to jest płaszczyzna mojego życia, której powinnam poświęcić czas i w końcu porządnie zadbać o swoje finanse.

Na koniec swojego wystąpienia Dominika opowiedziała o inicjatywie klubów edukacji finansowej dla kobiet – Klub Kobieta i Pieniądze, które powstają w dziesiątkach polskich miast. Długo się nie zastanawiałam! Wraz z Sylwią, moją towarzyszką podczas tego wydarzenia, natychmiast zgłosiłyśmy się do Dominiki i powiedziałyśmy, że w takim razie otwieramy klub w naszym małym Lipnie. Wydało mi się to bardzo szalonym pomysłem, ale uznałam, że to będzie super wyzwanie.

“Mamy wszystko, żeby to zrobić. Jesteśmy gotowe i to musi być sukces” – tak uważałam wtedy i dokładnie tak się stało.

Od ponad 10 lat prowadzę firmę informatyczną, pracuję w branży gdzie na co dzień spotykam głównie panów, ale zawsze energia kobiet była mi bardzo bliska. To było moje marzenie, żeby organizować spotkania dla kobiet. Klub tu okazał się nieocenioną pomocą. Oprócz spotkania i integracji, mamy jeszcze wartość merytoryczną. Każde z tych spotkań jest i dla mnie i dla kobiet wspaniałą lekcją życia.

Prowadzenie klubu daje mi osobiście wielki rozwój, bo chcę, aby spotkania miały wartość dla przychodzących pań. Dzięki klubowi, poznałam niesamowite dziewczyny, od których mogę się też uczyć. One także pomagają nam promować i rozwijać klub w naszej społeczności.

Kolejna wartość jaką wnosi klub w moje życie, to zwiększenie mojej widoczności w społeczności lokalnej.

Staramy się promować nasz klub w mediach lokalnych oraz na Facebooku, a to powoduje, że również my same stajemy się rozpoznawalne. A to, jeżeli prowadzi się lokalną firmę również pomaga w rozwijaniu swojej działalności.

Klub jest dla mnie niesamowitą przygodą i pozwala rozwinąć nowe umiejętności!

Odkryłam, że ogromną frajdę sprawiają mi działania na Facebooku i wiem, ze robię to z sukcesem, bo frekwencja na spotkaniach jest wspaniała. Szlifuję umiejętność robienia relacji na żywo oraz innych działań, i kto wie czy nie będę mogła tego wykorzystać, aby zwiększyć w przyszłości swoje osobiste dochody.

Bycie ambasadorką niesie za sobą wiele korzyści, pozwala się rozwijać, ale ten bardzo ważny aspekt dla mnie to… ludzie. Kobiety, które poznaję dzięki klubowi, bo w życiu bardzo sobie cenię właśnie relacje z ludzi. Dzięki nim jestem szczęśliwa. W swoim klubie poznaję kobiety zarówno ze swojego miasta i okolic, ale dzięki naszym spotkaniom kwartalnym ambasadorek, również dziewczyny z całej Polski.

To niesamowite jak wspólna misja potrafi jednoczyć i tworzyć wspierające otoczenie, które daje Ci siłę do działania na co dzień.

Taka jest moja historia! Zachęcam dziewczyny, jeśli czujecie się gotowe, do zakładania Klubów Kobiety i Pieniądze w miastach gdzie ich jeszcze nie ma. Edukacja finansowa jest konieczna w naszym życiu, to podstawa naszego funkcjonowania. Musimy uczynić wszystko, alby dotrzeć do jak największej ilości kobiet w Polsce, a będzie to możliwe jeżeli Kluby będą powstawać w kolejnych miastach.

Dominika Nawrocka dziękuję, że mogę być częścią tego dzieła!

Ania Janiszewska

Klub zakończył swoją działalność. Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z wydarzeniami, jakie organizujemy.


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!