3 sierpnia, 2020

To jest piękna droga!

udostępnij

Cześć, jestem Hortensja i o Klubie Kobiety i Pieniądze dowiedziałam się, kiedy moja znajoma opublikowała zdjęcia ze spotkania klubowego w Lipnie, na który uczęszczała. Od samego początku byłam zainteresowana kolejnym wydarzeniem i chciałam zobaczyć jak przebiegają takie spotkania. Od stycznia 2020 r. jestem Ambasadorką Klubu Kobiety i Pieniądze w Płocku. Poznaj moją historię!

Planowałam uczestniczyć w spotkaniach Klubu w Płocku, gdzie mieszkam, ale niestety okazało się, że nie ma Klubu w moim mieście. Na spotkaniu w Lipnie dowiedziałam się, że tak naprawdę każdy może wysłać zgłoszenie i zostać Ambasadorką, czyli osobą, która otwiera i prowadzi spotkania w danym mieście. Od zawsze marzyłam o prowadzeniu własnych spotkań. Uwielbiam takie inspirujące wydarzenia. Jeszcze tego samego dnia wypełniłam formularz.

Na co dzień rozwijam biznes online. Współpracuję z firmą Forever oraz Thermomix. Moja praca polega przede wszystkim na budowaniu relacji, pomaganiu innym poprzez dobór produktów lub wsparcie w budowaniu własnego biznesu online. Najbardziej lubię rozmowy z ludźmi. Ciekawi mnie różnorodność osobowości i potrzeb. Prywatnie jestem żoną i mamą czwórki dzieci. Uwielbiam pracę w ogrodzie. Chętnie biegam i spotykam się z przyjaciółmi.

Uważam, że pieniądze w naszym życiu są bardzo ważne. Przede wszystkim, aby zaspokoić podstawowe potrzeby. Jednak dzięki pieniądzom możemy również spełniać marzenia, rozwijać się, pomagać bliskim i przekazywać środki na wybraną fundację lub wspierać inne działania. Kobietom brakuje jeszcze świadomości, jakie korzyści niesie zarządzanie budżetem domowym. Życie jest nieprzewidywalne. Dlatego tak ważne jest budowanie poduszki finansowej. Nawet jak coś złego się stanie, to mamy pieniądze przynajmniej na kilka miesięcy życia, aby stanąć z powrotem na nogi. Świadomość tego daje spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Sama zaczęłam prowadzić prawidłowo budżet, kiedy zostałam Ambasadorką. Wcześniej tylko zbieraliśmy z mężem paragony i spisywaliśmy wydatki. Nie planowaliśmy. Z perspektywy czasu zastanawiam się jak można tak funkcjonować! Teraz nie wyobrażam sobie inaczej zarządzać pieniędzmi. Uważam, że jedną z podstaw udanego związku są rozmowy o wspólnych marzeniach i celach finansowych. Odkąd zaczęłam z mężem poważnie podchodzić do zarządzania własnym budżetem zbliżyliśmy się do siebie jeszcze bardziej. Polecam serdecznie każdemu, aby wspólnie raz na tydzień lub miesiąc usiąść i zaplanować, gdzie pójdą wspólne pieniądze. Dzięki temu kończą się konflikty na tle finansowym. Ponadto zaczęliśmy z mężem inwestować i coraz bardziej interesować się tematem.

Zostałam Ambasadorką, aby jak najwięcej kobiet dowiedziało się, jak prowadzić swój budżet domowy!

Temat finansów jest jeszcze traktowany jak tabu, o którym nie rozmawia się z koleżanką przy kawie. Warto go odczarować i pokazać, że należy o tych sprawach rozmawiać. Chcę, aby jak najwięcej kobiet miało tego świadomość oraz narzędzia do wprowadzenia zmian. Dzięki budżetowaniu świat otwiera się przed nimi otworem. Zaczynamy świadomie podchodzić do zarabiania, zarządzania i pomnażania pieniędzy. Wiemy dlaczego chcemy więcej zarabiać, czy w ogóle jest nam to potrzebne. Zaczynamy świadomie wyznaczać cele finansowe.

Zawsze marzyłam o prowadzeniu takich spotkań. Nie wiedziałam od czego zacząć. Dołączając do grona Ambasadorek przeszłam szkolenie oraz otrzymałam wszystkie niezbędne materiały. Podczas spotkań Klubu wzajemnie dzielimy się wiedzą. Myślę, że ogromną wartością jest tutaj społeczność, jaką tworzą kobiety. Przestrzeń, w której można spokojnie i szczerze porozmawiać. To jest coś wspaniałego! Ciężko znaleźć takie miejsce i bardzo się cieszę i jestem dumna z tego, że jako Ambasadorka mam taką możliwość.

Zapraszam Cię do udziału w spotkaniach Klubu Kobiety i Pieniądze. Rozejrzyj się, gdzie w okolicy działa Klub i po prostu wybierz się na kolejne spotkanie. Jeśli w Twoim mieście nie ma jeszcze Klubu, to dołącz do grona Ambasadorek i załóż tam Klub Kobiety i Pieniądze. To jest piękna droga! Na początku bardzo się stresowałam prowadząc spotkania. Teraz nie mogę się doczekać kolejnych i często organizuję również spotkania poza Klubem dla dziewczyn, które z chęcią w nich uczestniczą ☺

Hortensja

Klub zakończył swoją działalność. Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z wydarzeniami, jakie organizujemy.


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!