6 maja, 2019

„Spotkania Klubu Kobieta i Pieniądze utwierdziły mnie w przekonaniu, że kobiety chcą działać, zdobywać wiedzę i się rozwijać”

udostępnij

Witajcie, jestem Marta z Poznania. Za kilka dni będę miała przyjemność uczestniczyć w 9 spotkaniu Klubu Kobieta i Pieniądze. Mam jednak wrażenie, jakbym z klubem była związana już znacznie, znacznie dłużej. Uważam, że jest to fantastyczna inicjatywa, która mnie samej dała o wiele więcej, niż tylko wiedzę z zakresu finansów.

Na pierwsze spotkanie klubu wybrałam się we wrześniu 2018 roku, zachęcona działalnością Gosi Owczarzak, która jest Ambasadorką Regionalną Klubu w Wielkopolsce. Gosię miałam okazję poznać już wcześniej i wiedziałam, że chętnie angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia.

Był to również okres w moim życiu, w którym intensywnie zastanawiałam się nad zmianami zawodowymi, potrzebowałam bodźca i inspiracji do działania.

Już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że z klubem zostanę na dłużej. Od kilku lat prowadzę własną firmę, chętnie się rozwijam i miałam okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach dedykowanych kobietom. Jednak atmosfera w klubie była zupełnie inna. Wszystkie uczestniczki były otwarte, życzliwe, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi finansów, ale także i życia. Urzekło mnie również to, że na spotkaniu były obecne kobiety w różnym wieku i wszystkie potrafiły znaleźć wspólny język.

Uważam, że inicjatywa w postaci Klubu Kobieta i Pieniądze jest bardzo ważna.

Ani w szkole, ani podczas studiów nie jesteśmy uczone praktycznej wiedzy dotyczącej zarządzania finansami osobistymi. W dalszym ciągu dużo jest do zrobienia jeśli chodzi o edukację w zakresie podatków, inwestycji czy kredytów, a tylko posiadając wiedzę w danym temacie, jesteśmy w stanie podejmować świadome i racjonalne decyzje. Nadal również pokutuje w nas mocne przeświadczenie, że głośne mówienie o tym, że pieniądze są dla nas ważne, jest równoznaczne z materializmem.

Pieniądze dają niezależność i wolność, pozwalają nam realizować swoje marzenia i dają poczucie bezpieczeństwa.

Uważam, że należy głośno o tym mówić, jak również o tym, jak istotne jest uregulowanie kwestii finansowych np. w małżeństwie. Wiele kobiet jest zdanych na łaskę swoich mężów lub są zmuszone tkwić w nieudanych związkach przez wzgląd na aspekty finansowe. Wierzę jednak, że nie ma sytuacji nie do rozwiązania, potrzebna jest jednak wiedza. Dominika przekazuję ją w sposób wyjątkowo przystępny i przyjazny.

I choć uważam, że aspekt edukacji finansowej jest bardzo ważny, to mnie samej klub dał przede wszystkim ogromną dawkę motywacji do działania.

Na spotkaniach poznałam wiele mądrych, przedsiębiorczych i niesamowitych kobiet, które są dla mnie inspiracją. Sama jestem prawnikiem i aktywnie działam na rzecz rozwoju kobiecej przedsiębiorczości, poprzesz edukację prawną w zakresie prowadzenia własnej firmy. Spotkania Klubu Kobieta i Pieniądze utwierdziły mnie w przekonaniu, że kobiety chcą działać, zdobywać wiedzę i się rozwijać. Warto więc, abyśmy się w tym nawzajem wspierały. Uważam bowiem, że często dołączenie do spotkań klubu jest pierwszym krokiem na drodze do wielu innych zmian w naszym życiu.

Marta

Klub zakończył swoją działalność. Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z wydarzeniami, jakie organizujemy.


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!