18 sierpnia, 2023

Pięć najlepszych wskazówek dotyczących porozumienia w sprawach finansowych dla par

udostępnij

Zdrowa relacja finansowa w związku opiera się na wzajemnym szacunku, współpracy i gotowości do kompromisów. Praca nad wspólnymi celami i otwarta komunikacja pomogą w budowaniu stabilnej podstawy finansowej dla waszego związku.

More...

  1. Otwarta komunikacja: Regularnie rozmawiajcie o waszej sytuacji finansowej. Dzielcie się swoimi celami, priorytetami i obawami związanymi z pieniędzmi. Unikajcie tajemnic, które mogą prowadzić do nieporozumień i konfliktów.
  2. Wspólny budżet: Stwórzcie wspólny budżet, który uwzględnia wszystkie przychody i wydatki obojga partnerów. Razem określcie, ile możecie przeznaczyć na rachunki, oszczędności, rozrywkę itp. Monitorujcie i dostosowujcie budżet regularnie.
  3. Cele finansowe: Omówcie swoje długoterminowe cele finansowe, takie jak zakup mieszkania, oszczędzanie na edukację dzieci czy emeryturę. Wspólnie ustalcie plan oszczędzania i inwestowania, aby te cele osiągnąć.
  4. Podział obowiązków: Określcie, kto odpowiada za jakie aspekty zarządzania finansami, na przykład kto będzie opiekował się płatnościami rachunków, śledzeniem budżetu, ale kluczowe decyzje podejmujcie wspólnie, takie jak decyzje inwestycyjne. 
  5. Akceptacja różnic: Pamiętajcie, że każda osoba ma swoje nawyki finansowe i podejście do pieniędzy. Szanujcie różnice i pracujcie nad kompromisami, aby znaleźć rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla obojga partnerów.

Ebook "Finanse w związku, czyli jak dogadać się finansowo"

Zawarłam w nim praktyczne wskazówki, jakie wypracowaliśmy z moim mężem przez 25 lat wspólnego życia. Znamy się od liceum, dorastaliśmy w jakimś sensie razem, docieraliśmy się też finansowo, ale co najważniejsze, uczyliśmy się tego wszystkiego razem. Nie zawsze było łatwo, bo pochodzimy z bardzo różnych domów. Ja z oszczędnego, on z rozrzutnego.

Dużo wody musiało upłynąć w Wiśle, zanim wyrównaliśmy się na poziomie wiedzy, doświadczenia, pragnień, marzeń i celów finansowych. Było trudno, ale było warto. W zasadzie nie było innego wyjścia, bo jeśli nie zajęlibyśmy się tym obszarem wspólnego życia, to by tego życia dalej nie było. Piszę to z pełną odpowiedzialnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobiliśmy, kliknij poniżej w obrazek i dowiedz się więcej!

Zapraszam!
Dominika Nawrocka
Autorka ebooka


Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!