25 marca, 2021

Odważ się i otwórz na pieniądze!

udostępnij

Cześć, mam na imię Agata. Zawodowo zajmuję się marketingiem. Od najmłodszych lat pasjonowały mnie inicjatywy społeczne, praca w grupie i aktywne działanie na rzecz dobra ogółu. Dlatego też postanowiłam dołączyć do Kobiety i Pieniądze. Od października 2020 roku jestem Ambasadorką i prowadzę spotkania w Warszawie. Chętnie opowiem Tobie moją historię.

More...

Klubie Kobiety i Pieniądze urzekło mnie przede wszystkim to, że kobiety w każdym wieku, z przeróżnym bagażem doświadczeń, różnorodną wiedzą i przekonaniami mogą̨ się razem spotkać, szczerze porozmawiać i wzajemne inspirować́ do działania.

O spotkaniach Klubów dowiedziałam się od mojej kuzynki Ewy, która działa jako Ambasadorka Lokalna w Szamotułach i w Tarnowie Podgórnym. Przez pewien czas obserwowałam działania Kobiety i Pieniądze zarówno na Facebooku, jak i na stronie internetowej. Pewnego dnia, podczas pandemii w 2020 r. postanowiłam dołączyć do jednego ze spotkań klubowych online. Był to dla mnie moment przełomowy. Utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to miejsce dla mnie. Zmotywowana do ogarnięcia własnych finansów wprowadziłam kilka zmian w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Zdecydowanie jestem teraz bardziej dokładna i uważna w kwestiach finansowych.

To, czego się nauczyłam, otworzyło mnie na chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami. Dlatego zostałam Ambasadorką Lokalną Kobiety i Pieniądze w Warszawie. Warsztaty, które prowadzę w ramach spotkań klubowych dają mi bardzo dużo satysfakcji, napełniają pozytywną energią i motywują do kolejnych działań, aby wspierać kobiety w zakresie edukacji finansowej. W Klubie budujemy naszą niezależność, wymieniamy pomysłami i wzajemnie inspirujemy. Otwarcie i bez oceniania rozmawiamy o pieniądzach. Niezależność finansowa daje każdemu człowiekowi ogromne poczucie bezpieczeństwa i odwagę do realizacji marzeń.

Jestem w 100 proc. przekonana, że wiedza z zakresu finansów osobistych powinna być obligatoryjnie przekazywana nam już w szkole podstawowej. Temat finansów dotyczy nas wszystkich. Pieniądze są nieodłącznym elementem naszego życia. Niestety mam wrażenie, że temat pieniędzy wciąż uważany jest za typowo męski. Tylko dlaczego? W mojej ocenie wynika to ze złych przekonań, braku wiedzy i stereotypów. Stąd też praca z nad własnymi finansami to długofalowe działanie łączące edukację, zarządzanie i kalkulacje. Kobiety rzadziej jak mężczyźni rozmawiają o pieniądzach. Niekiedy wstydzą się lub boją tego tematu. Często mają mniejszą kontrolę nad wydatkami, ponieważ ich nie planują. A to podstawowy błąd. W Klubie dajemy kobietom przestrzeń do otwarcia się na świadome zarządzanie własnymi finansami. Chcemy, by jakość życia naszych Klubowiczek zmieniała się wyłącznie na lepsze.

Analizując swoje życie i wydatki sprzed 10 czy 15 lat mogę zdecydowanie powiedzieć, że gdybym wiedziała wcześniej, jak skutecznie zarządzać pieniędzmi, to zaciąganie kredytu hipotecznego na mieszkanie nie budziłoby we mnie aż takiego przerażenia. Teraz już wiem, w którą stronę chcę kierować moje finanse. Moja dewiza brzmi:

Chcieć to móc, więc odważ się i otwórz na pieniądze! Bo bez chęci i otwartości nie ruszysz z miejsca.

Pieniądze są dla mnie środkiem i istotnym narzędziem do realizacji celów i marzeń. Dzięki nim mogę żyć na własnych warunkach, podróżować do miejsc, które chcę odwiedzić oraz pomagać innym. Prowadzę swój budżet domowy, w którym określam cele oraz planuję większe wydatki w skali 3, 6 i 12 miesięcy. Jestem Panią własnych pieniędzy!

Nie poprzestaję na samym zarządzaniu. Obecnie zgłębiam tajniki inwestowania na giełdzie, co jest kolejnym krokiem w moim rozwoju osobistym i finansowym. W ramach Akademii Kobiety i Pieniądze przeszłam szkolenie pt.:„Inwestowanie w instrumenty finansowe”. Ponadto czytam literaturę z dziedziny finansów oraz szkolę się u najlepszych Ekspertów.

Poznaj moje złote zasady, jakimi kieruję się zarządzając własnym budżetem:

  1. Odkładaj na przyszłość, ale nie bój się inwestycji i nowych pomysłów. 
  2. Obracaj pieniędzmi, ale zawsze miej rezerwę w formie poduszki finansowej. 
  3. Traktuj pieniądze, jako środek do poznawania świata, realizacji marzeń i cieszenia się życiem.
Pamiętaj, że chcieć to móc. W kobietach jest ogromna siła i moc zmiany. Odważ się i otwórz na pieniądze!

Pozdrawiam, Agata

Klub zakończył swoją działalność. Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z wydarzeniami, jakie organizujemy.Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!