2 lipca, 2022

Co czeka za zakrętem? Kobiety rozmawiają o pieniądzach

udostępnij

Magdalena Kuszewska jest dziennikarką i pisarką. W rozmowie z Dominiką opowiada o swoich doświadczeniach, wolnym zawodzie, jakim jest pisanie, plusach i minusach takiej pracy, zmianach w branży na przestrzeni lat oraz finansach. Zapraszamy!

More...

Zaletą tzw. wolnych zawodów jest elastyczność i możliwość zarządzania swoim czasem, a wadą brak regularnego wynagrodzenia. Pieniądze są efektem wcześniejszych ustaleń, zleceń i wykonanej pracy. Problemem mogą być nierzetelni klienci, którzy nie dotrzymują terminów płatności.

Mam jedną prostą zasadę, pobieram zaliczkę. Jeśli pojawiają się trudności już na etapie wpłacenia zaliczki, to nie chcę z taką osobą dalej pracować.

Kiedyś wymagano, aby dziennikarz codziennie był w redakcji. Tymczasem pandemia pokazała, że można wszystko robić zdalnie. Praca online daje nam większe możliwości.

Jak zacząć? Czy można i jak żyć z pisania? Przede wszystkim trzeba czytać. Dobrze mieć ogólną wiedzę o świecie i warto mieć swoją specjalizację. W moim życiu były momenty, że pisałam kilkanaście tekstów w miesiącu. Jednak to nie jest zdrowe i odbija się na jakości. Miałam bardzo dobre i słabe momenty jako dziennikarka. Aktualnie również piszę książki i raporty naukowe, pomagam pisać książki, prowadzę warsztaty. Ważna jest również punktualność, czyli tzw. deadline.

Wiem, co będę robiła przez najbliższe dwa miesiące. Jednak nie wiem, co będę robiła za cztery miesiące. Wiem, że będę kończyła pisać swoją kolejną książkę i poprowadzę warsztaty. Czuję i wiem, że będą jeszcze inne fajne rzeczy. Jestem podekscytowana, co czeka za zakrętem!

Posłuchaj całej rozmowy:

Rozmowę przeprowadziła Dominika Nawrocka, tekst przygotowała Monika Lipowicz.Tags


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>
Success message!
Warning message!
Error message!